Sajtóarchívum

Meghívó az ikonológiai konferenciára

2013. május 23.

Neves külföldi professzorok is érkeznek a Szegedi Tudományegyetemen május 29–31. között rendezendő ikonológiai konferenciára – a programban Janice Misurell-Mitchell amerikai zeneszerző, énekes és fuvolaművész fellépése is szerepel.

Tisztelt Partnerünk! Tisztelt Újságíró Kolléga!

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar Angol Tanszéke által 1993-ban elindított European Iconology East and West című tudományos találkozó ötödik konferenciája a test és a lélek kulturális képvilágának hagyományait, a pszichés, a spirituális és a testi tartalmak ábrázolásának technikáit és médiumait vizsgálja.

A szegedi ikonológiai konferencia ezúttal a harmadik, utolsó felvonása egy nagyszabású, határokon átnyúló konferenciasorozatnak (Iconology Old and New: Transregional Conference on the Move), amelynek első részét Rijekában, második részét pedig a budapesti Közép-Európai Egyetemen tartják. Az ötvenöt angol, illetve olasz nyelvű szekció-előadás mellett a program tartalmazza Janice Misurell-Mitchell amerikai zeneszerző, énekes és fuvolaművész igazi zenei csemegének ígérkező nyilvános koncertjét is a Korzó Zeneházban 29-én, szerdán 19.30-kor.

További információk a konferenciáról: https://sites.google.com/site/transregionaliconology/

Köszönjük szíves érdeklődésüket!