Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Bush és Reagan beszédírója az SZTE-n

2016. április 12.

A SZTE ÁJTK Angol nyelvű Nemzetközi Tanulmányok Tudományos Diákköre (MIRACLE) tisztelettel meghívja Önt Clark S. Judge, Ronald Reagan főtanácsadójának, beszédírójának Bread and Games to the People? The ’US Election Circus' and What It Means for Europe című előadására 2016. április 13-án, szerdán 16 órára az SZTE ÁJTK III. emeleti társalgójába.

Clark S. Judge, a White House Writers Group ügyvezető igazgatója a Danube Institute közvetítésével Szegedre érkezik, hogy az angol nyelvű nemzetközi tanulmányok mesterszak tudományos diákköre keretében megtartsa "Bread and Games to the People? The ’Us Election Circus' and What It Means for Europe?" című előadását.

Clark S. Judge politikai tudósítóként, majd Ronald Reagan elnök beszédírójaként, később politikai főtanácsadójaként szolgálta a Fehér Házat, és George Bush-nak is dolgozott, alelnöksége alatt. Az Egyesült Államokban és a világ több országában tevékenykedett stratégiai és kommunikációs tanácsadóként. Számos magas rangú politikusnak írt televíziós beszédet, főként az elnökválasztási kampányok idején.

Számos világszerte ismert lapban - Wall Street Journal, Financial Times, NYTimes.com ‑ publikált az amerikai közéletet érintő témákban.

Előadása az idei, novemberi amerikai elnökválasztás miatt is rendkívül aktuális.

Clark S. Judge életrajzának és szakmai tevékenységének összefoglalója angol nyelven itt olvasható.

A rendezvény sajtónyilvános, az előadás angol nyelvű, de interjúigény esetén tolmácsot biztosítunk.