Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Metszetek a bolsevizmusról és a sztálinizmusról az orosz forradalmak 100. évfordulóján

2017. április 10.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Metszetek a bolsevizmusról és a sztálinizmusról az orosz forradalmak 100. évfordulóján című konferenciára 2017. április 13-án, csütörtökön 10.00-15.30 óra között. Helyszín: az SZTE BTK, kari konferenciaterem (Szeged, Egyetem u. 2.)

A Magyar Történelmi Társulat Szegedi és Csongrád megyei Csoportja és az SZTE Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézete szervezi a Metszetek a bolsevizmusról és a sztálinizmusról az orosz forradalmak 100. évfordulóján című konferenciát.

A programon az SZTE előadói mellett képviselteti magát az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára, az Eszterházy Károly Egyetem és az 56-os Intézet is. Az előadók: A. Sajti Enikő, Gyarmati György, Kalmár Melinda, Palasik Mária, Petrás Éva, Pihurik Judit, Rainer M. János, Standeisky Éva, Szilágyi Ákos és Szőke Katalin. A konferencia három szekciójában szó esik – többek között – a sztálini „nagy terror” idejének öngyilkossági hullámaitól kezdve a népi demokratikus elkanyarodáson át a magyar poszt-sztálinizmusig számos olyan témáról, amely köthető az 1917-es orosz forradalmakhoz és a sztálinizmushoz.

A program pdf formátumban itt elérhető.

A konferenciára szeretettel várjuk a szerkesztőségek munkatársait.