Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Együttműködési megállapodást köt a Magyar Államkincstár és az SZTE Gazdaságtudományi Kar

2017. szeptember 25.

Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar tisztelettel meghívja Önt a Magyar Államkincstár és a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar között létrejövő együttműködési megállapodás ünnepélyes aláírására 2017. szeptember. 27-én, szerdán 14 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar főépület, díszterem (6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

A Magyar Államkincstár és a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara 2017 őszétől Államháztartási modult indít a közpénzügyek iránt érdeklődő hallgatók számára. A kurzusok tematikáját az egyetem és a Magyar Államkincstár szakemberei közösen állították össze, ez garanciát jelent arra, hogy a hallgatók a gyakorlatban közvetlenül hasznosítható ismereteket sajátíthatnak el. A kurzusok megtartásában szintén közreműködnek a Kincstár munkatársai. A képzésre elsősorban a pénzügy és számvitel alapszakon tanuló hallgatókat várják, de a kurzusokat valamennyi, az SZTE Gazdaságtudományi Kar alapszakján tanulmányokat végző diák fölveheti. A modult sikeresen elvégző hallgatók a Magyar Államkincstár és a Szegedi Tudományegyetem közös igazoló oklevelét kapják meg.

A sajtónyilvános eseményen részt vesz:

Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora

Dr. Vilmányi Márton, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar prodékánja

Dr. Dancsó József, a Magyar Államkincstár elnöke

Rigó Szilveszterné, a MÁK Csongrád Megyei Igazgatóság megyei igazgatója

Tavaszi Zsolt, a MÁK államháztartási ügyekért felelős elnökhelyettese

Miszlai József, a MÁK hálózatirányításért felelős elnökhelyettese és

Dr. Kovács Péter, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar dékánja

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.