Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Egyetemi Tavasz megnyitó

2018. április 06.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája tisztelettel meghívja Önt a XV. Egyetemi Tavasz és az Egyetemi Fotópályázat anyagából válogatott kiállítás ünnepélyes megnyitójára 2018. április 11-én, szerdán 17:00 órára.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Épület Átrium (Szeged, Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz programsorozata 2018. április 11. és május 18. között várja az érdeklődőket. Az öt hét alatt ötven helyszínen közel háromszáz program közül válogathat a közönség. A mindenki számára nyitott rendezvénysorozaton kulturális és sportesemények, kari napok, egyetemi színházi találkozó, gitárfesztivál, tematikus séták, tudománynépszerűsítő programok és konferenciák várják az érdeklődőket. A már megszokott egyetemi helyszínek mellett – úgy, mint az SZTE központi épülete, a TIK kiállítási tere, a Füvészkert, kari épületek – városi helyszíneken is szerveznek programokat, többek között a Somogyi-könyvtárban, az IH Rendezvényközpontban, a Millenniumi Kávéházban, a Szent-Györgyi Albert Agórában, a Hungi Vigadóban és a Nyugi Kertben. A kulturális fesztivál hivatalos megnyitóját április 11-én tartják, de a programsorozat már három nappal korábban elkezdődik: a Költészet Napja alkalmából, április 9-én Egyetemi Vers- és Prózamondó Versenyt szerveznek.

Idén is lesz Vers délben: hétköznaponként 12 óra 10 perckor egy egyetemi hallgató, oktató, dolgozó vagy egy szegedi lakos mondja el, olvassa fel, adja elő egyik kedvenc versét az SZTE Rektori Épület előtt, Szent-Györgyi Albert szobránál. Április 11-én, szerdán, Péter Lea egyetemi hallgató, a II. Nemzeti VERSeny első helyezettje mond verset.

A rendezvénysorozatot hivatalosan április 11-én az Egyetemi Fotópályázat anyagából válogatott kiállítással nyitja meg Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora. Köszöntőt mond Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja, a megnyitón közreműködik Tóth Péter Lóránt Radnóti- és Latinovits-díjas versmondó. A megnyitó napjára a Dugonics térre érkezik a Petőfi Irodalmi Múzeum mozgókiállítása, amely a 200 éve született Arany János költészetét, életét és pályáját mutatja be.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.