Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Karnyújtásnyira a vér a Klinikai Központban kezelt betegek számára

2018. október 24.
A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt sajtótájékoztatójára, melynek témája: Karnyújtásnyira a vér a Klinikai Központban kezelt betegek számára Időpont: 2018. október 26., péntek, 10 óra.
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Petri Gábor Klinikai Tömb Sebészeti Klinika konzíliárusi szoba (Szeged, Semmelweis utca 6. magasföldszint)

A Vérdepó vérkészítmények tárolására és vérelosztásra szolgáló ellenőrzött tárolórendszer, amely elsősorban a sürgősségi vérellátást szolgálja. A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ vérfelhasználásának körülbelül 98 százalékát kezeli a Petri Gábor Klinikai Tömbbe telepített Vérdepó, melyet a legjelentősebb vérfelhasználó egységek közelében alakítottak ki, így karnyújtásnyira helyezkedik el a központi műtőtől, az intenzív és a sürgősségi betegellátó osztályoktól is.

A sajtótájékoztatót tartják:

Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja és

Dr. Németh László, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke

A sajtótájékoztatón részt vesznek:

Dr. Szekeres Veronika, az Országos Vérellátó Szolgálat Szegedi Regionális Vérellátó Központ igazgatója

Dr. Molnár Anna, a Transzfúziós Bizottság elnöke és

Dr. Sümegi Viktória, orvos-szakmai fejlesztési vezető

A sajtótájékoztatót követően lehetőség lesz a Vérdepó helyszíni megtekintésére is.