Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Deszki Multidiszciplináris Centrum megalakulása alkalmából szervezett fogadásra

2023. július 10.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Deszki Multidiszciplináris Centrum megalakulása alkalmából szervezett fogadásra.

Időpontja: 2023. július 10. (hétfő) 14.00 óra

Helyszíne: 6772 Deszk, Alkotmány u. 36.

2023. július elsejétől a deszki Csongrád-Csanád Megyei Mellkasi Betegségek Szakkórháza a Szegedi Tudományegyetem részeként működik tovább, Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Deszki Multidiszciplináris Centrum néven. Az integrációnak köszönhetően lehetőség nyílik az ellátásszervezés és egyes műtéti tevékenységek racionalizálására, az egynapos beavatkozások arányának növelésére, valamint egyes szakmai tevékenységek átszervezésére. Az érintett településeken a zavartalan betegellátást a két intézmény szakemberei közösen biztosítják.