Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Science Park fejlesztése kapcsán szervezett sajtótájékoztatóra

2023. július 05.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE Science Park fejlesztése kapcsán szervezett sajtótájékoztatóra.

Időpontja: 2023. július 6. (csütörtök) 15:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Inkubátorház

(6728 Szeged, Budapesti út 9.)

A sajtótájékoztató résztvevői:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora,

Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja és

Mihálffy Béla országgyűlési képviselő.

Magyarország Kormánya 9,5 milliárd forintot biztosít az SZTE Science Park közmű- és útfejlesztéseire. A forrást az ivóvízellátás, a szennyvíz- és csapadékvíz-elvezetés javítására, út- és villamoshálózat-építésre, távközlési hálózattervezésre, zöldsávok parkosítására, valamint gázhálózat-fejlesztésre fordítja a Szegedi Tudományegyetem.

A régió gazdaságélénkítésében a Science Park fejlesztés meghatározó tényező, hiszen előrevetíti azon munkaerőpiaci célok teljesülését, mint az új munkahelyek létrejötte és az elvándorlás csökkenése. A Science Park működése regionális szinten magával hozza a K+F tevékenység erősödését, a térség gazdasági erejének és a foglalkoztatottak számának növekedését. A területre olyan gazdasági szereplők bevonzása a cél, melyek betelepülve a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó, innovatív, a fejlesztési területen már kiépített vagy kiépíteni szándékozott tudományos tevékenységhez kapcsolódó termelést végeznek. A gazdaságélénkítő folyamat elérésének első pillére a Science Park teljes területének közművesítése és úthálózatának kiépítése, mely lehetővé teszi a folyamatban lévő egyetemi beruházások működését, illetve a piaci befektetők részére az azonnali betelepülést.

A 85 hektár nagyságú terület komplex közmű fejlesztése és a belső úthálózatának kivitelezése 2023. júliusában kezdődik. A kivitelezés átadásának várható időpontja 2024 ősze.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.