Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE SZAKK Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum megalakulása alkalmából szervezett sajtótájékoztatóra

2023. július 10.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ

Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum

megalakulása alkalmából szervezett sajtótájékoztatóra.

Időpontja: 2023. július 11. (kedd) 14:00 óra

Helyszíne: 6600 Szentes, Sima Ferenc utca 44-58.

2023. július elsejétől a szentesi Csongrád-Csanád Megyei Dr. Bugyi István Kórház a Szegedi Tudományegyetem részeként működik tovább, Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum néven. Az egészségügyi intézmények működtetése az integrációval a lehető legoptimálisabbá válik. Ennek következtében lehetőség nyílik az ellátásszervezés és egyes műtéti tevékenységek racionalizálására, az egynapos beavatkozások arányának növelésére, valamint egyes szakmai tevékenységek átszervezésére. Az érintett településeken a zavartalan betegellátást a két intézmény szakemberei közösen biztosítják.