Sajtóarchívum

2023. szeptember 19.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Közös Jelek – közösségi kutatás a hallássérültek társadalmi jóllétéért, esélyegyenlőségéért Szegeden című

konferenciára.

Időpontja: 2023. szeptember 22. (péntek) 14 óra.

Helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra, Informatórium

(Szeged, Kálvária sgt. 23.)

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége és az Environmental Social Science Research Group (ESSRG) együttműködésében szerveznek konferenciát a Siketek Világnapjához kapcsolódóan. A konferencia célja a hallássérült fiatalok társadalmi jóllétéért, esélyegyenlőségük eléréséért indított, halló és hallássérült résztvevők együttműködésében megvalósuló Közös Jelek közösségi kutatás eredményeinek bemutatása, a szegedi hallássérültek társadalmi jóllétét elősegítő városi akciók, ötletek összegyűjtése, valamint a közös inspiráció és tanulás érdekében találkozási lehetőségek biztosítása a szegedi városi szereplők, cégek, érdekvédelmi szervezetek, döntéshozók, egyetemi közösségek között.