Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - „SZTE Lépjük meg” kihívás kapcsán szervezett padavatási ünnepségre

2023. szeptember 27.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

„SZTE Lépjük meg” kihívás kapcsán szervezett

padavatási ünnepségre.

Időpontja: 2023. szeptember 27. (szerda) 17.00 óra

Helyszíne: SZTE Füvészkert, rózsakert melletti terület

(6726 Szeged, Lövölde út 42.)

Az SZTE Alma Mater és az SZTE Sportközpont 2020 óta minden tavasszal sportos kihívást hirdet az egyetem egykori és jelenlegi polgárai számára. A kihívásokban évről évre több mint százan sportolnak rendszeresen és küldik be futásaik, kerékpározásaik, túrázásaik eredményeit.

Idén „SZTE Lépjük meg!” néven hirdették meg a kihívást: a volt és jelenlegi hallgatók, egyetemi dolgozók ismét 8 héten keresztül osztották meg dokumentált eredményeiket. Az egyéni és kari versenyek mellett ismét egy közösen kitűzött célt is hirdettek, most a EUGLOH egyetemi városok összekötése volt a teljesítendő cél, amely elérése esetén a részt vevő karok számára egy-egy pad örökbefogadását ígérték.

Az eredetileg kitűzött célt messze túlszárnyalva 39023 km-t összegyűjtve, több mint háromszor sikerült megtenni azt a 13.000 km-t, amivel virtuálisan összekötötték a 9 EUGLOH egyetemet.

A padokat ismét a Nemzetközi Egyetemi Sportnapon, az IDUS-on adják át.

Az ünnepség résztvevői:

• Prof. Dr. Görög Márta alumni ügyekért felelős rektori megbízott,
  • Németh Anikó, az SZTE Füvészkert igazgatója
  • Dr. Tokodi Margaréta, az SZTE Sportközpont igazgatója, valamint
  • a résztvevő karok képviselői és az SZTE Alma Mater sportos közössége.