Sajtóarchívum

2023. szeptember 13.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésére.

Időpontja: 2023. szeptember 9. (szombat) 10:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ, kongresszusi terem

(Szeged, Ady tér 10.)

Hagyomány a szegedi egyetemen, hogy a tanévnyitó napján a dísztalárba öltözött professzorok, egyetemi vezetők zászlós menete indul a felsőoktatási intézmény központi épületétől, a Dugonics tér 13-tól, 8 óra 40 perckor a Petőfi Sándor sugárúton keresztül a tanévnyitó ünnepség helyszínére, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központhoz. Itt készül el a professzori csoportkép. A Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülés 10:00 órakor kezdődik az SZTE TIK kongresszusi termében.

A Szegedi Tudományegyetem Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésén beszédet mond:

Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora;

Lantos Csaba energiaügyi miniszter;

Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A Szegedi Tudományegyetem minden évben többféle módon ösztönzi az oktató, kutató, gyógyító, tudományos és publikációs tevékenységeket, és az utánpótlás nevelésében nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Ennek elismeréseként díjakat adnak át az ünnepségen, majd az SZTE elsőéves hallgatói képviseletében esküt tesznek a megjelent gólyák.

A Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit! Részvételüket kérjük, legkésőbb 2023. szeptember 8-án, pénteken, 12:00 óráig jelezzék a sajto@szte.hu email címen.