Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Dr. Karikó Katalin, az SZTE Nobel- díjas kutatóprofesszora szegedi sajtónyilvános programjaira

2023. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Dr. Karikó Katalin, az SZTE Nobel-díjas kutatóprofesszora

szegedi sajtónyilvános programjaira.

Időpontja: 2023. október 12. (csütörtök) 13 óra 15 perc.

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A Covid19 modern vakcinákban használt módosított hírvivő RNS feltalálójaként kapta meg Dr. Karikó Katalin, az SZTE kutatóprofesszora a 2023-as fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat.

A világhírű tudóst 2023. október 12-én, csütörtökön 13 óra 15 perckor a Szegedi Tudományegyetem Dugonics téri épülete előtt köszöntik az egyetem, a város és a vármegye képviselői:

• Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke,
  • Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora,
  • Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja,
  • Salgó László, a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal főispánja és
  • Botka László, Szeged város polgármestere.

A Dugonics téri épület dísztermében 14 órakor sajtónyilvános ünnepi ülés kezdődik Dr. Karikó Katalin tiszteletére, melyet a város lakossága a Dugonics téren elhelyezett kivetítőn, vagy a University of Szeged Facebook-oldalán tekinthet meg.

15 órától az épület földszinti 5-ös termében sajtónyilvános beszélgetés lesz a Nobel-díjas professzorral. A beszélgetés során Dr. Karikó Katalin válaszol az előzetesen beküldött sajtókérdésekre, melyeket kérjük, legkésőbb október 10., kedd 16 óráig küldjenek el a sajto@szte.hu címre. A sajtónyilvános beszélgetés után kérdésfeltevésre és egyéni interjú készítésére nem lesz lehetőség.

A Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas kutatóprofesszora 17 óra 15 perctől a JATE Klubban szemináriumot tart egyetemi hallgatóknak. A Karikó-módszer titkaiba beavató beszélgetésen szó esik a kutatás céljáról, a siker titkáról, a kísérleti eredmények feldolgozásáról, a tudományos kapcsolatháló bővítési lehetőségeiről. A beszélgetés a University of Szeged Facebook-oldalán élőben megtekinthető és sajtónyilvános. A szeminárium után a sajtónak kérdésfeltevésre és egyéni interjú készítésére nincs lehetősége.

A szegedi program zárásaként 19 órakor a JATE Klubtól ünnepi séta indul a Dóm térre, melyre a sajtó képviselői mellett a város lakosságát is várjuk.

Kérjük, a sajtónyilvános programon való részvételi szándékát válasz üzenetben október 10., kedd 16 óráig jelezze.

Kérjük híradással segítse a lakosság tájékoztatását az alábbi programelemekről:

• Október 12., csütörtök 13 óra 15 perc: a világhírű tudóst a Szegedi Tudományegyetem Dugonics téri épülete előtt köszöntik az egyetem, a város és a vármegye képviselői.
  • Október 12., csütörtök 14 óra: ünnepi ülés Dr. Karikó Katalin tiszteletére, melyet a város lakossága a Dugonics téren elhelyezett kivetítőn, vagy a University of Szeged Facebook-oldalán tekinthet meg.
  • Október 12., csütörtök 19 óra: ünnepi séta a JATE Klubtól a Dóm térre.