Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Karikó Katalin: Áttörések - Életem és a tudomány című memoár kötete szegedi bemutatójára

2023. november 03.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Karikó Katalin: Áttörések – Életem és a tudomány című memoár kötete szegedi bemutatójára.

Időpontja: 2023. november 7. (kedd) 18:00 óra

Helyszíne: JATE Klub

(Szeged, Dugonics tér 13.)

2023 októberében, a világpremierrel egy időben, magyar nyelven is megjelent Karikó Katalin könyve Áttörések – Életem és a tudomány címmel.

Karikó Katalin önéletrajzi kötetének magyarországi megjelenését többen is segítették.

M. Nagy Miklós, a kötetet gondozó Helikon Kiadó vezetője érte el, hogy Magyarországon látott napvilágot az Áttörések.

Fegyvesi Anna egyetemi docens, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Angol-Amerikai Intézet vezetője fordította magyarra az eredetileg angol nyelven írt könyvet.

Szabados László, az SZBK Növénybiológiai Intézet tudományos tanácsadója, aki a Szegedi Tudományegyetem – az egykori JATE – biológia szakján Karikó Katalin csoporttársa volt, a memoár tudományos témájú részleteit lektorálta.

Ex Librist tervezett Karikó Katalinnak Biró Ildikó grafikusművész, az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Rajz és Művészettörténet Tanszék tanársegédje.

Karikó Katalin önéletrajzi könyvéről a kiadóigazgatóval, a bölcsésszel, a növénybiológussal és a grafikusművésszel Újszászi Ilona, az SZTE NKI senior kommunikációs szakértője beszélget.

A Helikon Kiadó gondozásában megjelent könyv kapható lesz a bemutató helyszínén, a Magyar Tudomány Hónapjához is kötődő rendezvényen.