Sajtóarchívum

2023. november 17.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

I. SZTE Junior Sakkviadalra.

Az esemény fővédnöke: Lékó Péter, nemzetközi sakknagymester.

Időpontja:
2023. november 18. (szombat) 10:00 óra

Helyszíne: Rektori Hivatal, Díszterem

(Dugonics tér 13.)

A programról:

Első alkalommal rendezi meg az SZTE Junior Sakkviadalt az SZTE Junior Akadémia és a Maróczy Géza Sportegyesület. A svájci rendszerű verseny célja, hogy megtalálják a Szegedi Tudományegyetem sakk-bajnokait, és játéklehetőséget biztosítsanak az igazolt és amatőr egyetemi hallgatóknak, illetve középiskolásoknak egyaránt, és ápolják a sakk-baráti kapcsolatokat.

A sakkviadalra több mint 50 fő nevezett az egyetem különböző karairól és a Középiskolai Partneri Program intézményeiből. A megmérettetésen minden játékos egy mezőnyben játszik, de az értékelés 3 különböző kategóriában történik: igazolt egyetemista, amatőr egyetemista és középiskolás – utóbbi kategória nyertesei a pénzdíj mellett intézményi felvételi pontokkal is gazdagodnak.

További információk itt.