Sajtóarchívum

Prezilimpia Junior prezentációs tehetségkutatóra

Időpont:
2023. december 6. (szerda) 13:00 óra

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra, Informatórium (Szeged, Kálvária sugárút 23.)

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, az SZTE Junior Akadémia és a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub a tavalyi siker után 2023-ban ismét megrendezi a PREZILIMPIA JUNIOR versenyt. Az alapítók egy olyan versenysorozat folytatását tűzték ki célul, ahol középiskolások hozzáértő mentorok segítségével, támogatást kapva tudnak felkészülni egy előadásra, melynek témája: „Az egyetem, amire majd járni szeretnék…” – vagyis a fiatalok saját szemszögükből mutathatják be, mit várnak a felsőoktástól, milyennek képzelik a jövő egyetemét.

A verseny 2023-ban először nem meghívásos, azaz minden hazai és határon túli magyar tanítási nyelvű középiskola diákjai jelentkezhettek. Így minden középiskolában tanuló diák indulhat 9.-től 12. évfolyamig. A zsűri a 9.-10. és a 11.-12. évfolyamos tanulók prezentációit külön, két korcsoportban értékeli. A döntőben szereplő versenyzők a felvételi tájékoztatóban szereplő módon intézményi felvételi pontokat kapnak. A szegedi döntőbe a 9.-10.-es korcsoportban 7 iskola versenyzője jutott, míg a 11.-12.-es korcsoportban 11 diák.

Program:

10.30 – Érkezés és technikai próba

10.50 – A Prezilimpia Junior verseny megnyitója és a prezentációk sorrendjének kisorsolása

11.00 – A 9.-10. évfolyamos korcsoport versenye

12.30 – Szünet és ebéd