Sajtóarchívum

Interaktív sportórájára.

Időpontja: 2024. február 22. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszíne: SZTE JGYPK Topolya sori sportcsarnok

(6725 Szeged, Topolya sor 3.)

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) hetedik alkalommal rendezi meg a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetséggel (MEFS) együttműködve, a Magyar Parasport Napját. A kezdeményezéshez idén a Szegedi Tudományegyetem is csatlakozik. Az érzékenyítés és az esélyegyenlőség hangsúlyozása mellett az országos programsorozat célja, hogy a figyelmet a parasportolókra, edzésmódszereikre és helyzetükre irányítsa.

Az interaktív sportórán részt vevő hallgatók és dolgozók SZTE-s parasportolókkal találkozhatnak, több sportág paraedzését is kipróbálhatják. Az eseményt Prof. Dr. Csóka Ildikó, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai főigazgatója, az SZTE IKIKK Harmadik Missziós Fejlesztések klaszter szakmai vezetője nyitja meg. Megszólal Petrovics Kálmán, az egyetem kiemelt partnere, az MVM Vízisport Egyesület elnöke, Boldizsár Dalma, az SZTE egyik parasportoló-hallgatója és édesapja, Boldizsár Gáspár, Mihálffy Kinga alumna, valamint Major Endre és Hegedűs László parasportolók. Közreműködnek a Nem Adom Fel Alapítvány munkatársai.

További részletek és a sportóra plakátja ide kattintva elérhető.