Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - A víz világnapja alkalmából szervezett programokra az Interaktív Természetismereti Tudástárba

2024. március 21.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Víz világnapja alkalmából szervezett programokra

Időpontja: 2024. március 22. (péntek) 12:00-16:00 óra

Helyszíne: SZTE JGYPK főépület, Interaktív Természetismereti Tudástár (Szeged, Boldogasszony sugárút 6.)

A víz világnapján színes programokkal várja elsősorban az általános iskolás (előzetesen regisztrált) csoportokat az SZTE JGYPK Interaktív Természetismereti Tudástár. 12 órakor kiállításmegnyitóval kezdődik az esemény, majd lesz filmvetítés Koralloktól a cápákig címmel, bemutatják a vízinövények csodálatos életét, a vizek rejtélyes rovarvilágát is. A fiatalok látványos, interaktív bemutatókon, mikroszkópos vizsgálatokon, játékos fizikai kísérleteken tapasztalhatják meg a víz fontosságát.

Interjúigény esetén a helyszínen Kosznai László Norbert, az Interaktív Természetismereti Tudástár vezetője áll a sajtó rendelkezésére 11.45 órakor.