Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Sajtófotók a Szegedi Tudományegyetemről című kiállítás megnyitójára

2024. január 16.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Sajtófotók a Szegedi Tudományegyetemről című kiállítás megnyitójára

Időpontja: 2024. január 17. (szerda) 12:00 óra

Helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra, földszinti aula

(Szeged, Kálvária sugárút 23.)

Új helyszínen, a Szent-Györgyi Albert Agórában láthatóak újra a szegedi egyetem fotóriportereinek fényképei. „Titkos” egyetemi helyiségek tárulnak fel az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság kollégáinak objektívjén keresztül. Ahova az átlagemberek csak a Kutatók Éjszakáján nyerhetnek betekintést, ott hétköznapi vendégek az egyetem újságírói és fotósai.

Agyműtéttől a gólyaesküig, a labormunkától a sportig terjed a fotók témája. A kiállítás látogatói "találkozhatnak" a Nobel-díjas Karikó Katalinnal, oktatókkal, hallgatókkal, az egyetemi közösség tagjaival. A tárlat különlegessége, hogy a képaláírásokhoz tartozó QR-kódokon keresztül elolvashatják az adott fotóhoz kapcsolódó újságcikket.

A megnyitó (nem) véletlenül Karikó Katalin születésnapján lesz: 2024. január 17-én 12:00 órakor várjuk az érdeklődőket. A kiállítást megnyitja: Prof. Dr. Széll Márta, az SZTE stratégiai rektorhelyettese. Az SZTE fotótárlata része a "Nobel-hetek a Szegedi Tudományegyetemen" ismeretterjesztő kampánynak. A „Sajtófotók a Szegedi Tudományegyetemről” című tárlat 2024. január 31-ig látogatható, kísérő programként megtekinthető az Agórában az SZTE gondozásában rendezett informatikatörténeti kiállítás, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástár pedig érdekes kísérleteket mutat be a helyszínen.

A kiállítók: Bobkó Anna, Kovács-Jerney Ádám, Sahin-Tóth István, Zentai Péter.