irinyi_kemia_verseny_kiemelt_nagy

Az SZTE adott és ad otthont az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntőjének

2015. május 01.

A Szegedi Tudományegyetem adott helyet 2015. április 24-26. között a Magyar Kémikusok Egyesülete Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenye döntőjének. E nemes vetélkedést még további 3 éven át az SZTE szervezi.

Az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaversenye megnyitóját 2015. április 24-én tartották az SZTE Általános Orvostudományi Kar Dóm téri épületének nagyelőadójában. A diákokat, felkészítő tanáraikat és a gyerekeket kísérő szülőket Kemény Lajos, a szegedi egyetem tudományos rektorhelyettese, majd Simonné Sarkadi Lívia, a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke és Wölfling János, a Szervezőbizottság elnöke köszöntötte. Pálinkó István, a Versenybizottság elnöke néhány fontos tudnivaló közlésével, és sok sikert kívánva a versenyzőknek, zárta a megnyitót.

Írásbeli után szóbeli forduló

Másnap az írásbeli és gyakorlati fordulókkal folytatódott a verseny. A kísérőtanárok valamint az SZTE Kémiai Tanszékcsoportról szervezett javítók munkájának eredményeképpen estére részleges eredményhirdetést tarthattak, amelyen kiderült az, hogy kategóriánként hányan és kik szerepelhetnek a szóbeli fordulóban.

A szóbeli forduló zsűrijének elnöke: Simonné Sarkadi Livia, az MTA doktora, egyetemi tanár; tagjai: Wölfling János, az MTA doktora, egyetemi tanár, Pálinkó István, az MTA doktora, egyetemi docens, Petz Andrea egyetemi adjunktus volt.

A szóbeli forduló, és így az egész rendezvény, ünnepélyes eredményhirdetéssel és zárófogadással fejeződött be.

Irinyi_kemia_verseny_2015._aprilis_23
Az Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjét az SZTE rendezi - GALÉRIA

A támogatók

A rendezvény kiemelt támogatói: MOL Nyrt., az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A program részben az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett NTP-TV-14-A-0056 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.

Nyertesek és különdíjasok

A kategóriák első három helyezettjei és a különdíjasok:

I.a. kategória

Szabó Dávid László

Boronkay György Szakközépiskola

Vác

Az Irinyi János-díjat az I. és III. kategóriákban Sajgó Mátyás kapta.

Az I. és III. kategóriákban a gyakorlati (laboratóriumi) fordulóban legjobb eredményt elért versenyző Károlyi Dénes volt.

A I. és III. kategóriákban az írásbeli fordulóban legeredményesebb elméleti feladatmegoldó Botlik Dénes, számításos feladatmegoldó pedig Sajgó Mátyás volt.

II.a. kategória

Vegyipari Szakközépiskola

Zsignár-Nagy Barnabás

Petrik Lajos Szakkö-zépiskola

Az Irinyi János-díjat a II. kategóriában Turi Soma kapta.

A II. kategóriában a gyakorlati (laboratóriumi) fordulóban legjobb eredményt elért két versenyző Gyenes Péter (Radnóti Miklós Gimnázium, Szeged) és Biró Csenger (Petrik Lajos Szakközépiskola, Budapest) voltak.

A II. kategóriában az írásbeli fordulóban legeredményesebb elméleti feladatmegoldó Turi Soma, számításos feladatmegoldó pedig Williams Kada (Radnóti Miklós Gimnázium, Szeged) volt.

Kiemelkedő tehetséggondozó munkájukért a felkészítő tanárok közül Endrész Gyöngyi (Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc), Karasz Gyöngyi (Török Ignác Gimnázium, Gödöllő), Tiringerné Bencsik Margit (Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd) kapott elismerést.

Fotók: Mótyán Gergő

Korábban írtuk: