2010. December

tik2
2010. december 20.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa 2010. december 20-i ülésén megtárgyalta az egyetem rektorhelyettesi tisztségeire benyújtott pályázatokat.

2010. december 20.

Szeged - Az Artisjus Zenei Alapítvány a mai magyar zeneszerzők műveinek előadásából származó jogdíjak egy részéből jutalmazza azokat az előadóművészeket, akik a kortárs magyar zeneszerzők műveinek kiváló előadásával eredményesen szolgálják a magyar zenekultúra ügyét.

Rektori
2010. december 16.

A rekonstrukciós munkák 98 százalékával már végzett a kivitelező Ferroép Zrt. az egyetem Dugonics téri központi épületének felújítása során, erről bárki meggyőződhetett, aki december 15-én részt vett a beruházás nyílt napján.

2010. december 14.

Ötödik alkalommal tartják kísérletes „koncertjüket” a fizikusok december 20-án, hétfőn, 17 órakor Szegeden, a Kiss Árpád tanteremben (Rerrich Béla tér, Béke épület) A hangok világa – a világ hangjai (a táncoló lángoktól a suttogó növényekig) címmel. A szokásosan egy téma köré csoportosított kötetlen, családias hangulatú bemutatón a klasszikus kísérletek mellett újdonságok, tankönyvekből nem ismert látványos kísérletek is szerepelnek. A házigazdák, az SZTE Fizikus Tanszékcsoport és az ELFT Csongrád megyei Csoportja, elsősorban közép- és általános iskolásokra számítanak, akik kíváncsiak a tapasztaláson alapuló természettudományra.

Cimkék: HírekTTIK
2010. december 14.

2010. december 1-jén az SZTE ÁJTK Kari Társalgójában rendezte meg a Szegedi Politológus Hallgatók Egyesülete és az SZTE ÁJTK Politikatudományi és Államelméleti Tudományos Diákkör a „Zöldülő Európa? – A nemzetközi viszonyok átalakulása és a klímapolitika” című konferenciát.

OJK3

2010. december 11.

2010. december 8-án az SZTE ÁJTK Összehasonlító Jogi Intézete által szervezett konferencia az igazságszolgáltatás függetlenségét, illetve a tisztességes eljárás fogalmát és alkotóelemeit vizsgálta az összehasonlító módszer alkalmazásával.

DSC_1110_2
2010. december 11.

Az SZTE Kulturális Iroda által szervezett Hallgatói Díjkiosztó Ünnepségre, a Szegedi Egyetemi Énekkar és az Universitas Szimfonikus Zenekar évzáró hangversenyére és egyéb elismerések átadására került sor december 9-én a TIK-ben.

DSC_1077_2
2010. december 11.

Ötéves születésnapját ünnepelte a szegedi Alma Mater szervezet december 9-én a TIK Kávézó különtermében.

Cimkék: HírekAlma Mater

crowd

2010. december 10.

A kormány döntése értelmében emelkedhet a gyógyszerészhallgatók száma

2010. december 09.

Szeretettel meghívjuk a Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ 2010. december 12-én, 20 órakor a Szegedi Dómban megrendezésre kerülő Jótékonysági Gála Koncertjére, mely egyben a Gyermekgyógyászati Klinika dolgozóinak Karácsonyi Estje. A Jótékonysági Koncertet Mága Zoltán hegedűművész meghívott vendégeivel tartja meg.

2010. december 09.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Hallgatói Centrum és a Dél-alföldi HEURégió Pont Egyesület, 2010. december 10-én a Szegedi Tudományegyetem Sportközpontjában (6725 Szeged, Hattyas sor 10.) ÖQ-Klub című öko-sportnapot rendez, ahol csapat és sorversenyek keretében megválasztásra kerül „Szeged legkörnyezettudatosabb középiskolája”.

DSC_0626a
2010. december 08.

A piros ruhás, puttonyos, szakállas kedves öregember és a krampuszlányok 2010. december 3-án tették tiszteletüket a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, ahol több száz gyerek és felnőtt várta őket.

Cimkék: HírekTIK
2010. december 08.

A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtára tisztelettel meghívja Önt 2010. december 15-én 15 órára a József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában megrendezésre kerülő TERMÉSZET ALKOTTA SZOBROK, A KONKRÉCIÓK című kiállítás megnyitójára.

Cimkék: HírekTIKTTIK

SZTE_Jotekony_Mikulas_2009

2010. december 06.

A Szegedi Tudományegyetem és a Rotaract Club Szeged idén harmadik alkalommal rendezte meg közös Egyetemi Jótékonysági Mikulás-ünnepségét a hátrányos helyzetű, állami gondozásban nevelkedő és fogyatékkal élő gyermekek részére.

Cimkék: HírekTIK
2010. december 02.

Hogyan kommunikálnak a baktériumok? Hogyan terjed az influenza és hogyan a nyugat nílusi láz? Hogyan működik sejtjeink anyagcserehálózata? Hogyan vizsgálható a nagy szerves molekulák struktúrája? És hogyan segíthet a matematikai és számítógépes modellezés az ilyen kérdések megválaszolásában?

Cimkék: HírekTTIK
2010. december 02.

Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának Közgazdaságtani és Gazdaságfejlesztési Intézete, valamint az MTA Szegedi Területi Bizottságának Gazdaságtudományi Szakbizottsága tisztelettel meghívja Önt a „KÖZGÁZOS VITAÜLÉSEK” sorozat rendezvényére, melynek időpontja 2010 december 8. szerda, 16 óra, helyszíne a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának díszterme (6722 Szeged, Kálvária sgt. 1, 1. emelet). A vitaülés témája: Az állam szerepe - válság közben, válság után.

Cimkék: HírekGTK
2010. december 01.

2010. december 2-án, csütörtökön 19.30 órakor a SZTE Zeneművészeti Kar Fricsay Ferenc Hangversenytermében

Cimkék: HírekZMK