2011. Július

2011. július 22.

A Szegedi Tudományegyetemen 7841 elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait szeptemberben.

tik2

2011. július 22.

A felvételi ponthatárok a felvi.hu oldalán tekinthetők meg.

2011. július 20.

A SZTE Füvészkertjében immár negyedik alkalommal rendezzük meg a Lótusz Napokat. Hagyományainkhoz híven az eseményt az indiai lótusz csúcsvirágzásához igazítva július utolsó hétvégéjére időzítettük. A két napos fesztivál alatt idén is szeretnénk egy kis távol-keleti hangulatot varázsolni a Füvészkert árnyas fái közé.

2011. július 18.

A Szegedi Tudományegyetem a Choreomundus - International Master in Dance Knowledge, Practice and Heritage c. programjával sikeresen szerepelt az Európai Unió egyik zászlóshajó közösségi programjában, az ERASMUS Mundusban.

2011. július 13.

A Szegedi Tudományegyetem Kollégiumi Tanácsa pályázatot hirdet doktorandusz hallgatók számára.

BTK_Dipl_kezdo

2011. július 13.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar diákjai is átvehették diplomájukat.

sofi_kiemelt

2011. július 13.

Az SZTE TTIK diplomaosztójával egybekötve került sor az SZTE Tehetségpont részeként működő, tízéves fennállását ünneplő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségére, melyen a díszvendég, Jókai Anna Kossuth-, Prima Primissima Díjas írónő és Szabó Gábor, az SZTE rektora adta át az ösztöndíjasoknak az elismeréseket.

2011. július 12.

2011. június 24-30-ig zajlott a III. Ella Philip Nemzetközi Zongoraverseny Temesváron, Szeged testvérvárosában. A fiatal szegedi zongoraművész, Paragi Balázs, a Király- König Péter Zeneiskola tanára kiemelt különdíjat kapott a nemzetközi zsűritől Beethoven: c-moll zongoraversenyéért és Liszt: Esz-dúr zongoraversenyének előadásáért.

2011. július 08.

Harmadszorra hirdette meg a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) a Lendület programot, melynek keretében 16 tehetséges fiatal kutatót támogatnak. Az idén a Szegedi Tudományegyetemről egyedül Martinek Tamás, a Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerkémiai Intézetének egyetemi docense érdemelte ki ezt a lehetőséget.

2011. július 08.

Vezetői megbízásokat, kinevezéseket, habilitációs okleveleket, kitüntető címeket és elismeréseket adott át a Szegedi Tudományegyetem rektora képviseletében Prof. Dr. Rácz Béla általános rektorhelyettes 2011. július 7-én, 10 órakor a Szegedi Tudományegyetem központi épületében.

2011. július 07.

Július 8-án 10 órakor az SZTE TIK-ben ünnepélyes keretek között kerül sor az SZTE Tehetségpont részeként működő, tízéves fennállását ünneplő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségére, melyen a díszvendég, Jókai Anna Kossuth-, Prima Primissima Díjas írónő és Szabó Gábor, az SZTE rektora adja át az ösztöndíjasoknak az elismeréseket.

Vorosiszap_1

2011. július 05.

2011. június 9-én az SZTE ÁJTK Doktori Iskolája szervezésében 18 doktorandusz hallgató tartott előadást a 2010-es vörösiszap-katasztrófa kutatási témáját érintő vonatkozásairól. A rendezvény sikerét bizonyítja, hogy kari kollégáink mellett további vendégek tisztelték meg figyelmükkel doktoranduszainkat.

dipo2011

2011. július 05.

2011. július 2-án az ÁJTK jogász szakjain (nappali és levelező tagozat) végzett hallgatókat avattak doktorrá.

2011. július 04.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán 2011. július 3-án a az előírt feltételek szabályszerű teljesítése után 216 jelölt diplomájának átadására került sort a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2011. július 04.

Az SZTE ETSZK Oklevélátadó Ünnepségére 2011. július 1-én került
sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Az ünnepségen 95 hallgató vehette át oklevelét ápoló, gyógytornász és védőnő szakirányon, szociális munkás alapszakon, képi diagnosztikai és intervenciós asszisztens illetve szülésznő felsőfokú szakképzésen.

fr_dipo1

2011. június 30.

Ünnepélyes keretek között kerültek átadásra az Egyetem nemrég felújított Dugonics téri, központi épületében az Európa-jogi mesterdiplomák a Lyon 3 Egyetemmel közösen hirdetett képzésen végzett hallgatók számára.