2009. Július

2009. július 24.

Csaknem 8000 elsőéves kezdheti meg felsőfokú tanulmányait szeptembertől a Szegedi Tudományegyetemen.

2009. július 15.

Nem érdemes a fiók mélyére süllyeszteni a jól sikerült szakdolgozatokat, mert publikációs lehetőséghez, vagy akár pénznyereményhez is juthatnak a műszaki és a gazdasági egyetemeken, főiskolákon végzők a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) pályázatán keresztül.

DSC_0248R
2009. július 14.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának diplomaosztója – a Bölcsészettudományi Karéval egy időben – július 11-én 9 és 12 órakor, valamint fél tizenegykor kezdődött a Belvárosi Mozi Zsigmond Vilmos termében.
Cimkék: HírekJGYPKDiplomaosztó
DSC_0165R_2
2009. július 14.
A Bölcsészettudományi Kar diplomaosztójára utolsóként, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karéval egy időben került sor, július 11-én. A Tanulmányi és Információs Központban vehették át a BTK-sok okleveleiket a régi, ötéves és az alapképzésen végzett hallgatók.
Cimkék: HírekDiplomaosztóRektorTIK
DSC_0016R_2
2009. július 11.
186 végzős hallgatóját köszöntötte július 10-én az SZTE 10 éves Gazdaságtudományi Kara a TIK-ben.
Cimkék: DiplomaosztóGTKRektorTIKHírek
kinevezes
2009. július 09.
„Teljesítményükkel, munkájuk minőségével a Szegedi Tudományegyetem hazai és nemzetközi hírnevének visszaigazolói azok, akik a mai napon átveszik megbízásukat, kinevezésüket vagy kitüntetésüket”
Cimkék: HírekRektorTIK
2009. július 09.
Féltucat kismama mellett ugyanennyi pár hónapos lurkó – talán a Szegedi Tudományegyetem néhány leendő hallgatója – is ellátogatott a Tanulmányi és Információs Központba, amikor csütörtökön délben átadták a bababarát teret az épület alagsorában.
2009. július 07.
A Szegedi Tudományegyetem Európa-tanulmányok Központja 2009. július 6-11. között Budapesten francia nyelvű Európai Nyári Egyetemet szervez „Az Európai Unió: A fellendülés ideje?” címmel. A Nyári Egyetem a 2011. évi magyar EU-elnökségre történő felkészülést hivatott szolgálni.
DSC_0816R_2
2009. július 06.
Július 5-én a Szegedi Nemzeti Színházban két időpontban, 10 és 13 órakor Prof. Dr. Szabó Gábor rektor és Dr. Szabó Imre dékán doktorrá avatta az Állam- és Jogtudományi Kar végzős hallgatóit.
DSC_0226R_2
2009. július 05.
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának diplomaosztójára július 3-án került sor Hódmezővásárhelyen, a kar Lánc utcai épületében.
Cimkék: HírekMGKDiplomaosztó
MRK3
2009. július 02.
A magyar kutatás és innováció fejlesztését, a teljesítmény- és minőségorientált finanszírozási rendszer bevezetését és a magyar felsőoktatás nemzetközi népszerűsítését tartja a legfontosabb feladatnak az új elnök.
Cimkék: HírekRektor
2009. július 02.
Az áprilisi sikeres OTDK-szereplés nyomán a Szegedi Tudományegyetem 6 hallgatója nyerte el a Pro Scientia Aranyérmet, 9 oktató pedig Mestertanár Aranyérem kitüntetést vehet majd át.
2009. július 01.

A DEAK Kooperációs Kutatási Nonprofit Zrt., a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia közös tulajdonú vállalkozása, amely feladatának tekinti a régióban lévő intézmények, de elsősorban a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia területi intézetei számára az ipari kapcsolatok kiépítését, illetve a már meglévő ipari kapcsolatok kutatási-fejlesztési feladatainak felkarolását.

MRK3
2009. július 01.

2009. július 1-jétől Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora látja el a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöki tisztségét.