2011. Június

potsdam

2011. július 05.

Új német oktatási programmal gazdagodik a német jogi iskola és szakfordítóképzés – erre vállalkozott a Potsdami Egyetem és a SZTE Állam és Jogtudományi Kara annak a megállapodásnak a keretében, amit június 30-án írt alá a Potsdami Egyetem képviseletében Detlev W. Belling jogászprofesszor és Rácz Béla általános rektorhelyettes.

2011. június 30.

A Szegedi Tudományegyetem magas szintű szakmai és képzési kompetenciája és kiterjedt kapcsolatrendszere révén kiválóan alkalmas a hálózatok egy sajátos formájában a klaszterekben való szerepvállalásra. A klaszterekkel való együttműködés egyik legfőbb előnye, hogy az egyetem keretein belül felfedezett pilot szintű kutatási eredményeknek új piacokat tudnak keresni, ezáltal biztosítani tudják az eredmények jobb hasznosítását. A Szegedi Tudományegyetem több klaszterrel is kapcsolatba került az elmúlt évek során, érdemi együttműködést 22-vel alakított ki.

bnp_1

2011. június 30.

A Szegedi Tudományegyetem központi egységeként és az Állam- és Jogtudományi Kar képzési intézeteként is működő Európa-tanulmányok Központ legújabb, francia nyelvű Nemzetközi tanulmányok mesterképzésének támogatásáról írt alá megállapodást a BNP Paribas regionális vezérigazgatója.

2011. június 29.

A Potsdami Egyetem képviseletében 2011. június 29-től július 1-ig látogatást tesz a Szegedi Tudományegyetemen Detlev W. Belling professzor és Dr. Schwerdtfeger Dékáni Hivatalvezető asszony. A két egyetem jogi kara több mint egy évtizede sikeresen működik együtt a szegedi német jogi oktatás terén, ennek keretében immár közel 250 jogász sajáthatott el jogi és szaknyelvi ismereteket, és számos hallgató folytathatott az együttműködés alapján tanulmányokat Németországban.

Fogorvosdoktor avatás 2011.06.25.

2011. június 29.

A Szegedi Tudományegyetem Tanácsa 2011. június 25-én 11 órakor az egyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjának kongresszusi termében, tartotta rendkívüli, ünnepélyes Fogorvos Avató Szenátus ülését.

kozep

2011. június 28.

2011. június 22-én az ÁJTK könyvbemutatót és könyvkiállítást szervezett Könyvünnep címmel. A rendezvény alkalmával több mint 130 olyan művet mutatott be a jogi kar, amelyet a Kar oktatói jegyeznek.

2011. június 28.
2011. június 27.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-zene Tanszékén.

A tanszék Hattyas u. 10. sz. épületében 2011. július 4 - 6 között zongora mesterkurzust tartunk minden érdeklődőnek: BA és MA – szakos hallgató-inknak, leendő hallgatóinknak, más intézményben tanuló hallgatóknak, középiskolás és zeneiskolás diákoknak, tanár kollégáknak.

hszi_kezdo

2011. június 24.

11. születésnapját ünnepelte csütörtökön az SZTE Hallgatói Szolgáltató Iroda (HSZI), mely alkalomból bemutatták a „Hallgatói Szolgáltató Iroda működése a hallgatói vélemények tükrében” című tanulmánykötetet is.

tik_kezdo

2011. június 24.

Idén a Szegedi Tudományegyetemen tartották a magyar EU-elnökség hivatalos rendezvényeként az Euro-Mediterrán Kutatási Együttműködési Monitoring Bizottság (MoCo) 15. ülését. A tanácskozáson 20 ország – az Európai Unió és a Mediterrán Unió tagországainak – vezető szakértői vettek részt.

ISLP Statisztikai Poszter Keszito Verseny 2010-2011

2011. június 21.

Az ISLP projekt rövid bemutatása, a verseny hazai fordulójának díjátadója, valamint a poszterek bemutatója 2011. június 17-én volt Szegeden a Gazdaságtudományi Kar épületében.

Merck

2011. június 20.

Pályázat szociálisan hátrányos helyzetű első éves diákok részére

2011. június 16.

A spin-off cégek a felsőoktatási intézményekből kiváló technológia-intenzív vállalkozások, melyek a kutatóhelyek szellemi eredményeinek felhasználására alakulnak. A Szegedi Tudományegyetemmel 2011-ben 7 spin-off cég áll kapcsolatban, melyek számos különböző tudományterületen működnek együtt az egyetemmel.

SZTE JATIK

2011. június 15.

Az Euro-Mediterrán Kutatási Együttműködési Monitoring Bizottság (MoCo) idei ülésére a Szegedi Tudományegyetemen kerül sor.

Mediajog2011

2011. június 08.

Médiajog 2011 címmel az SZTE ÁJTK Polgári Jogi és Polgári Eljárásjogi Tanszéke és a Szegedi Akadémiai Bizottság közös konferenciát szervezett a TÁMOP-4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0005 Projekt támogatásával.

PhD_Seminar_photo_1x

2011. június 08.

2011. május 10-12. között első ízben került megrendezésre az uniós csatlakozás előtt álló dél-kelet európai országokból érkező résztvevőknek meghirdetett angol munkanyelvű szeminárium, mely az Európai Unió munkajogi és szociális jogi szabályozásába nyújtott betekintést.

Initial_meeting_photo1

2011. június 08.

2011. május 12. és 15. között Karunk adott otthont a Munkajogi és Szociális Jogi Tanszék szervezésében a munkajog és a szociális jog területén tevékenykedő fiatal kutatók alkotta európai hálózat negyedik, angol munkanyelvű találkozójának.

szte-meghivo

2011. június 06.

1581. május 12-én Báthory István erdélyi fejedelem egyetemalapító oklevelet adott ki, ennek nyomán megszületett a kolozsvári universitas, melyet a szenátus 2007. évi döntése értelmében az SZTE szellemi-kulturális elődjének tekintünk. A 430. születésnapot kétnapos, színes programsorozattal köszöntötték Szegeden.

csr2

2011. június 02.

Elnyerte a közönségdíjat a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjának az önkéntességet és a környezettudatos szemléletet összekapcsoló Zöld Kommandó elnevezésű akciója a legjobb társadalmi felelősségvállalással kapcsolatos hazai kezdeményezéseket bemutató kiállításon, a CSR Piacon.