allami_kituntetesek

Állami kitüntetések az SZTE munkatársainak

2017. augusztus 22.

Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adtak át augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából. A Szegedi Tudományegyetem több munkatársa is elismerésben részesült.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban adott át állami kitüntetéseket. Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Facskó Andrea, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanára, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke. Az ünnepségen magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Dr. Nagy Ferenc a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézetének egyetemi tanára.

Trócsányi László igazságügyi miniszter Magyarország köztársasági elnöke megbízásából, 2017. augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést adott át Dr. Blutman Lászlónak, az MTA doktorának, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar egyetemi tanárának és Dr. Karsai Krisztinának, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar egyetemi tanárának. A miniszter Moór Gyula-díjat adományozott Prof. Dr. Balogh Elemérnek, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar dékánjának, egyetemi tanárának, korábbi alkotmánybírónak.

Fotó: Igazságügyi Minisztérium