5_20221102-18161

Lépcsőházak címmel nyílt kiállítás Fenyvesi Anna fotóiból

2022. november 08.

Fenyvesi Anna, az SZTE BTK Angol-Amerikai Intézetének vezetője nemcsak nyelvészettel és tanítással foglalkozik, hanem évtizedek óta fotózással is. Legújabb kiállítása nemrég az Őszi Kulturális Fesztivál keretében nyílt meg, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kiállítási terében, Lépcsőházak címmel.

Fenyvesi Anna kamaszkora óta foglalkozik fényképezéssel, kezdetben hobbiként, több évtizede azonban professzionális szinten űzi. Az SZTE BTK Angol-Amerikai Intézet dolgozóinak körében a fotózás egyébként régi hagyománnyal rendelkezik, korábban rendeztek közös intézeti kiállítást is.

5_20221102-1796

A jelenlegi kiállítás fotói különféle európai épületek belső lépcsőházait ábrázolják. Kifejezetten az építészeti konstrukciók kerülnek középpontba, emberi alakok és tárgyak nem láthatók a kiválóan megkomponált fotográfiákon.

5_20221102-1789

A tárlat megnyitója Bozóki Andrea és Barta Gergely Zsombor gitár duettjének előadásával kezdődött. A kiállítást Szőnyi György Endre, az SZTE BTK Angol-Amerikai Intézet egykori vezetője nyitotta meg, aki nemcsak barátja, és kollégája a művésznek, hanem ő maga is fotóz.

5_20221102-1799

Megnyitóbeszédében kitért a képeken látható 19-20. századi építmények meghatározó szerepére, amelyek egyfajta kultúroptimista látásmódot tükröznek, emellett pedig azt is elmondta, hogy a lépcső, mint szimbólum, számos egyéb jelentést is magában hordoz. Az esemény záróakkordjaként szintén a gitárduett játékát hallhattuk.

5_20221102-1819

A kiállítás november 12-ig látogatható.

SZTEinfo - Kovács Pál

Fotó: Zentai Péter