SZTE_BTK_CsapoBeno

Elhunyt Csapó Benő

2023. június 27.

Mély fájdalommal és megrendüléssel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, becsülték és szerették, hogy Csapó Benő professzor a hazai és nemzetközi neveléstudományi kutatás és tanárképzés egyik legkiemelkedőbb képviselője 70 éves korában, 2023. június 26-án elhunyt.

Tanárok, neveléstudományi kutatás és fejlesztés területén dolgozó szakemberek, kutatók generációit indította el pályájukon. Munkássága során mind a hazai, mind a nemzetközi neveléstudományi kutatások számos területét megújította. 1976-tól a Szegedi Tudományegyetem (korábbi József Attila Tudományegyetem) oktatója, tanszékvezetője, intézetvezetője, kutatócsoportok alapítója és vezetője, doktori iskola vezető. Haláláig az MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási Program vezetője, és a Közoktatási Elnöki Bizottság elnöke. 1997-ben Széchenyi Professzori Ösztöndíjat kapott, 2015-ben Prima Primissima díjjal tüntették ki, 2016-ban Szeged, 2017-ben Szentgál díszpolgárává választották. 2019-ben megkapta a Helsinki Egyetem díszdoktori címét, 2022-ben tagjai közé fogadta az International Academy of Education. Sokszínű, eredményekben rendkívül gazdag tudományos pályafutása minden kutató számára példaként szolgál.

Gyászolják hozzátartozói, munkatársai, szerzőtársai és tanítványai. Búcsúztatásáról később adunk tájékoztatást.

SZTE BTK

Neveléstudományi Intézet