Hasznosul az SZTE kutatási eredménye: német cég vett szegedi biogáz gyártó módszert

2012. április 18.

Technológia transzfer megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a német Schmack Biogas GmbH. A szerződés értelmében a német vállalat megvásárolja az Egyetemen fejlesztett, termofil baktériumokkal működő biogáz előállítási technológiát, melyet Kovács Kornél professzor és munkatársai fejlesztettek ki.

Kiváló környezettudatos technológiának számít, javítja a biogáz előállítással foglalkozó üzemek működésének hatékonyságát a Kovács Kornél professzor által irányított csoport fejlesztése. A biogáz szerves anyagok mikrobák által, anaerob (levegőtől elzárt) körülmények között történő lebontása során képződő gázelegy, melynek felhasználási lehetősége jelentős mind a villamos, mind a hőenergia előállítás területén. A most értékesített, egyedülállónak számító technológia révén a biogáztermelés intenzitása úgynevezett termofil baktériumok hozzáadásával a korábbi technológiákhoz képest 30-50 százalékkal fokozható. E technológit vásárolta meg a Schmack Biogas GmbH, Németország egyik legnagyobb biogáz előállító vállalata.

További részletek: