Egészségnapot rendeztek a szegedi egyetemen

2013. március 07.

Rotaract Egészségnapot tartottak az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kiállítási terében. A március 6-i esemény különböző egészségügyi vizsgálatai sok érdeklődőt vonzottak.

A TIK kiállítási terében már délelőtt vette kezdetét a helyi Rotaract Klub által szervezett Egészségnap. A belső tér rengeteg szűrővizsgálati és bemutató standnak adott helyett. Az érdeklődőknek késő délutánig lehetőségük nyílt például vércukorszintmérésre, emellett kozmetikai és fejbőrápolási tanácsokat kaphattak, de akár egy kiállított fogorvosi székbe is beülhettek egy gyors szűrés erejére. A legnagyobb sikere azonban mégis a vöröskereszt által szervezett véradásnak volt, ahol kígyózó sorban álltak a véradók. Az egészséges élet népszerűsítését a standok mellett videók és képes tájékoztató táblák is szolgálták, amelyek nem egy sebtében elhaladó SZTE-s hallgató figyelmét keltették fel.

Bővebb információk a Rotaract honlapján: http://www.rotaractszeged.hu/projektek

TIK_egeszsegnap_galeria
Az egészségnapon készült képek itt megtekinthetők