Ismét változatos előadásokat kínál a Szabadegyetem-Szeged

2015. február 09.

A Szabadegyetem- Szeged előadássorozat tavaszi szemeszterében ismét 12 alkalommal, szerdánként 18 órától a TIK-ben találkozhatnak az érdeklődők az SZTE kiváló oktatóival.

Kóstoló az SZTE kutatói által nagyító alá tett tudományos témákból. Általánosan művelő tantárgy. Kreditgyűjtési lehetőség. Ezt kínálja a szegedi egyetem hallgatóinak szerdánként 18 órától az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termében megtartandó Szabadegyetem - Szeged sorozat.

A XV. szemeszter

A hagyományokhoz híven a 2014/2015-ös tanév II. félévében is 12 alkalommal találkozhatnak a hallgatók a Szegedi Tudományegyetem kutatóival. A Szabadegyetem – Szeged előadássorozat egyik célja, hogy élő kapcsolat alakuljon ki a tudomány és közönsége között, ezért a XV. szemeszter előadásai is elérhető közelségbe hozzák a különböző tudományos és közéleti témákat.

A 2015. február 11-én kezdődő és május 6-ig tartó előadássorozaton a hallgatóság betekintést nyerhet - többek között - az érzelmi intelligencia, az ebola, a biológia, a gyógyszertechnológia, a vallás és pszichológia egyes területeibe.

12 előadás

Az SZTE legkiválóbb oktatói szerda esténként 18 órától várják a hallgatókat és az érdeklődőket a József Attila Tanulmányi és Információs Központjának kongresszusi termében. A XV. szemesztert, 2015. február 11-én 18 órakor, a Házasság Hete alkalmából Pécsi Rita nyitja meg „Érzelmi intelligencia a házasságban és a párkapcsolatokban” című előadásával.

A hallgatóságnak lehetősége van az előadások után közvetlenül, vagy a Szabadegyetem – Szeged honlapján kérdéseket feltenni az előadóknak. Az előadásokon készült felvételek megtekinthetők a Szabadegyetem - Szeged honlapján.

A Szabadegyetem- Szeged XV. szemeszterének előadásai:

Érzelmi intelligencia a házasságban és a párkapcsolatokban

2015. február 11. szerda 18.00 óra
Dr. Pécsi Rita

Ebola

2015. február 18. szerda 18.00 óra
Dr. Bálint Gábor Sándor, ny. egyetemi tanár
SZTE ÁOK

Hogyan vitatkozzunk és hogyan ne az úgynevezett holokauszt-tagadókkal és holokauszt revizionistákkal?

2015. február 25. szerda 18.00 óra
Dr. Karsai László, egyetemi tanár
SZTE BTK

Jótékony baktériumaink (az emberi mikrobiom)

2015. március 04. szerda 18.00 óra
Dr. Duda Ernő, egyetemi tanár
SZTE ÁOK

Homo Sanus. Az egészséggel megáldott ember régen és ma

2015. március 11. szerda 18.00 óra
Dr. Benkő Zsuzsanna, főiskolai tanár
SZTE JGYPK

Innovatív gyógyszertechnológiai megoldások a tablettagyártásban, avagy mit kell tudni a tabletták alkalmazásáról

2015. március 18.. szerda 18.00 óra
Dr. Regdon Géza, egyetemi docens
SZTE GYTK

A Komjáti Benedek-féle bibliafordítás, valamint annak kultúrtörténeti körülményei és előzményei

2015. március 25. szerda 18.00 óra
Dr. Mezey András
SZTE Klebelsberg Könyvtár

Mégis kinek az istene? Vallási folyamatok Kelet-Közép-Európában 25 évvel a rendszerváltás után

2015.április 1. szerda 18.00 óra
Dr. Máté-Tóth András, egyetemi tanár
SZTE BTK

KEMOMETRIA - barangolás az adatkiértékelés rejtett ösvényein

2015.április 15. szerda 18.00 óra
Dr. Rajkó Róbert, egyetemi tanár
SZTE MK

Áltudományos termékek börzéje - hogyan ismerjük fel, hogy kilóg a lóláb?

2015.április 22. szerda 18.00 óra
Dr. Sipos Pál, egyetemi tanár
SZTE TTIK

„Gondolkodj, mielőtt cselekszel” - A felelősségérzet pszichológiája