2016. Október

2016. október 26.

Közel 800 millió forint uniós támogatást nyert a szegedi egyetem olyan összetett és intelligens anyagok előállítására, amelyek újfajta energiatárolási módszerek és speciális energiaforrások megalkotására is alkalmasak lehetnek.

farkas

2016. október 26.

Hatodik alkalommal ítélték oda a L'Oreal és az UNESCO női kutatókat támogató ösztöndíját szegedi kutatónak. Idén a rangos elismerést Dr. Farkas Klaudia, a Szegedi Tudományegyetem tanársegédje kapta.

2016. október 24.

Olyan önkéntes hallgatók jelentkezését várja az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ, akik kedvet és indíttatást éreznek ahhoz, hogy fogyatékossággal élő, mozgás-, látás-, hallássérült vagy autista hallgatótársaik számára egyetemi életvezetési támogatást nyújtsanak. A jelentkezéseket november 5-ig várják.

Kiemelt_56nyito

2016. október 19.

A Szegedi Tudományegyetem megbízásából készült A szegedi láng című film, amelyet az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulós ünnepségén, 2016. október 16-án mutattak be.

Kiemelt_20161016i_unnepseg_20161017

2016. október 18.

Hősöknek nevezte az 1956-os szegedi egyetemistákat Áder János köztársasági elnök a MEFESZ megalakulásának jubileuma alkalmából a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. A történelmi helyszínen, az SZTE BTK Auditórium Maximumában tartott megemlékezés, a MEFESZ-emlékmű koszorúzása és az SZTE Szenátus ünnepi ülése lett az 1956-os forradalmat idéző országos őszi rendezvény-sorozat nyitánya.

2016. október 18.

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az ISO 9001 szabvány követelményeinek megfelelő minőségirányítási rendszer (MIR) működtetésének, felülvizsgálatának és fejlesztésének módszereit és képessé váljanak a MIR belső auditjainak tervezésére, előkészítésére, lefolytatására és dokumentálására.

rektori_kiemelt_nagy

2016. október 18.

A Szegedi Tudományegyetem hat kara - a BTK, az ETSZK, a GTK, a JGYPK, az MK és a TTIK - hirdet keresztféléves képzéseket, amelyekre 2016. november 15-ig lehet jelentkezni. A keresztféléves felvételivel kapcsolatos információk a www.u-szeged.hu/keresztfeleves oldalon olvashatóak.

2016. október 13.

2016. november 12-től kezdve 16 alkalmas emelt szintű érettségire felkészítő tanfolyamot szervez az SZTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzat. 2017. április 13-17. között pedig intenzív táborral segítik az érettségi előtt álló középiskolások felkészülését.

2016. október 13.

A Szegedi Tudományegyetemre látogatott Juraj Chmiel a Cseh Köztársaság magyarországi nagykövete. A diplomata megbeszéléseket folytatott az egyetem vezetőivel, ellátogatott a TIK-be és több egyetemi karra, ahol az SZTE-n tanuló hallgatókkal is találkozott.

2016. október 12.

A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Kruzslicz Pétert, az SZTE nemzetközi igazgatóját, a Frankofón Egyetemi Központ adminisztrációs igazgatóját, az ÁJTK oktatóját Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete. A kitüntetést a francia nyelv és kultúra szolgálatáért adományozza a francia kormány.

webre

2016. október 12.

A Szegedi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem több hónapos közös gondolkodás után döntött úgy, hogy egy saját alapítású, közös céggel szeretné megoldani az idegen nyelvű képzésekre a hallgatók területi képviselőkön keresztüli beiskolázását. A közös cégről Kruzslicz Pétert az SZTE nemzetközi igazgatóját kérdeztük.

kiemelt_energiatakarekossag

2016. október 10.

Az ország legzöldebb egyeteme minden lehetséges módot fölhasznál az energiafogyasztása csökkentésére. A Szegedi Tudományegyetem a szolgáltatókkal is frissíti szerződéseit, így az intézmény villamosenergia és földgáz számláinak végösszege a 2016-2017. tanévben akár több mint 200 millió forinttal is csökkenhet.

Molnar_Gyula_nyito

2016. október 07.

Öregdiákunk, Molnár Gyula a Molnár Dixieland Band alapítója, biológus, ornitológus, természetfotós és természetvédő. Nyári interjúnkon a még így sem teljes felsoroláshoz kapcsolódó „mikéntekről”, szépségekről, feladatokról beszélgettünk vele.

kiemelt_ETSZK_elsosegelynyujto_verseny

2016. október 06.

Első helyezést ért el az SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar csapata a Magyar Vöröskereszt által szervezett 45. Országos Elsősegélynyújtó Versenyen.

2016. október 06.

XIV. évadát kezdi idén a Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ). A „kendőzetlenség” évadában továbbjátszások, két új produkció, fesztiválmeghívások és a II. Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó is szerepel.

Kiemelt_56nyito

2016. október 05.

Magyarország köztársasági elnöke, Áder János jelenlétében a Szegedi Tudományegyetem 2016. október 16-i ünnepsége nyitja meg az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulós őszi országos rendezvény-sorozatát. Az SZTE számos programmal emlékezik arra, hogy a szegedi egyetemen alakult meg 1956. október 16-án a MEFESZ, pattant ki az 1956-os forradalom és szabadságharc szikrája. Az SZTE polgárai regisztrálhatnak az ünnepségre.

kiemelt_alma_mater_mentor

2016. október 05.

35 mentorálttal indult el az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjának új szakasza, melynek nyitórendezvényét október 4-én tartották az SZTE ÁJTK Társalgójában.

2016. október 05.

Karok közi versenyt hirdet a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapat: az a kar, amelyről a legtöbb szurkoló érkezik pénteki meccsükre, 50 db jegyet kap a következő hazai mérkőzésükre.

2016. október 04.

Elégedettek a külföldi hallgatók a Szegedi Tudományegyetemmel. Ezt támasztja alá, hogy az intézmény 2016-ban „Very good International Student Satisfaction” díjat nyert. A kitüntető címet az SZTE-n tanuló külföldi hallgatók értékelése alapján osztották ki.

2016. október 03.

A Szegedi Tudományegyetem karai és intézményei idén is csatlakoztak a Kutatók Éjszakája programjaihoz. Szegeden és Hódmezővásárhelyen 217 programmal várták az érdeklődőket.