2011. Augusztus

zoldtik

2011. szeptember 01.

A Tanulmányi és Információs Központ (TIK) idén először jelent meg SZIN „zöld” szervezeteket felsorakoztató úgynevezett Zöld Placcán.

jateklub06_gs

2011. augusztus 31.

Teljesen megújult Szeged kultikus szórakozóhelye, a 850 főre tervezett JATE Klub, ahol augusztus 30-án kettős ünnepet tartottak.

junior_szabadegyetem_kezdo

2011. augusztus 31.

JUNIOR SZABADEGYETEM - SZEGED - előadássorozat középiskolásoknak 2011.

2011. augusztus 30.

Nyolcszáz gólya került be a Szegedi Tudományegyetemre a pótfelvételi eljárás keretében. Így elindulhat például a rendes felvételi eljárásban még nem hirdetett gépészmérnök alapszak a Mérnöki Karon.

Sajtotajekoztato_rektori

2011. augusztus 30.

Minden eddiginél több Nobel-díjas tudós látogat el egyszerre hazánkba a Szent-Györgyi Albert Nobel-díja átadásának 75. évfordulója alkalmából rendezendő nemzetközi konferenciára – jelentette be Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora.

Cimkék: HírekSZTEEgyetemRektor

igeret_fa_TIK

2011. augusztus 29.

„Biciklivel járok." „Nem dobom el a csikket." „Ígérem, hogy 4 napig repohárból iszom." Ilyen és ehhez hasonlókat fogadnak meg a fesztiválozók a Zöld Placcon, a TIK ígéretfájánál. Az intézmény is kitelepült ugyanis a SZIN-re, oktatni a környezettudatosságot, és buzdítani arra, hogy merjünk zöldek lenni.

tanevnyito

2011. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem 2011/2012. tanévét megnyitó ünnepi Szenátus ülésére 2011. szeptember 3-án 10 órakor kerül sor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melyen részt vesz Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára.

Cimkék: HírekTIKEgyetemSZTE
2011. augusztus 25.

Augusztus 20-a alkalmából a Szegedi Tudományegyetem polgárai is magas rangú kitüntetéseket kaptak.

Cimkék: HírekSZTEKitüntetések
2011. augusztus 23.

Bartái találkozóval ünnepli fennállásának 80. esztendejét a Szegedi Tudományegyetem Eötvös Loránd Kollégiuma. A találkozót 2011. augusztus 27-én rendezik az SZTE frissen felújított rektori épületnek aulájában.

2011. augusztus 23.

Kerékpáros póló edzőtábornak ad otthon 2011. augusztus 26-28 között (péntek - vasárnap) a Szegedi Tudományegyetem Sportközpontja. A rendezvényre, az áprilisban megtartott edzőtáborhoz hasonlóan most is, az ország minden tájáról érkeznek csapatok, de a rendezők szeretettel várnak miden, a sportággal még csak most ismerkedő érdeklődőt is.

2011. augusztus 19.

A Szegedi Tudományegyetem Tehetségpontja nyári tábort szervez az egyetem hallgatói számára, melyben az egyetemisták kompetenciáikat és önismeretüket fejleszthetik egy nyolcnapos intenzív tréning-sorozat keretében, különböző csapatépítő játékokkal, készségfejlesztő gyakorlatokkal, közös programokkal egybekötve. Az egyedülálló kezdeményezés a TÁMOP 4.1.1-08/1-2009-0015 projekt keretében valósul meg.

Cimkék: HírekSZTETehetségpont

rektori

2011. augusztus 18.

A világ négyszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé idén is bekerült a Szegedi Tudományegyetem abban a globális rangsorban, amelyet 2003 óta minden évben összeállít a sanghaji Jiao Tong Egyetem.

gyermekklinika

2011. augusztus 17.

A Koraszülött Intenzív Osztály fejlesztését célzó pályázat beindulása alkalmából írt alá szerződést Szabó Gábor rektor és Botka László szegedi polgármester. 382 millió forintos pályázat 10 százalékát a szegedi önkormányzat fedezi.

szintik

2011. augusztus 16.

Idén első alkalommal látogat ki a Szegedi Ifjúsági Napokra az SZTE Zöld Intézménye, a Tanulmányi és Információs Központ.

2011. augusztus 12.

2011. augusztus 11-én hivatalosan is lezárult a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának a Szabadkai Közkórházzal közösen megvalósított kutatási együttműködési projektje. Az együttműködés a nőgyógyászati endoszkópia alkalmazására irányult az infertilitás vizsgálatában, és az Európai Unió magyar-szerb határmenti programjában került támogatásra.

Cimkék: HírekSZTE ÁOK
2011. augusztus 10.

A Magyar Mikrobiológiai Társaság kitüntető Manninger emlékérmet adományozott Kovács Kornélnak, a Szegedi Tudományegyetem professzorának. A kitüntetés, amely életmű-díjnak számít a hazai mikrobiológus társadalomban azért is jelentős, mert általában a klasszikus mikrobiológia területén működő kutatóknak ítélik oda, Kovács professzor pedig elsősorban a mikrobiális biotechnológiában ért el komoly eredményeket.

Cimkék: HírekSZTETTIK

golyatabor

2011. augusztus 09.

2000 óta első alkalommal kerül megrendezésre az össz-egyetemi Gólyatábor a Szegedi Tudományegyetemen 2011. szeptember 1-4. között Sziksósfürdőn. Az SZTE Gólyatábor célja, hogy a különböző karokra felvett elsőéves hallgatók megismerkedhessenek hallgatótársaikkal, belelássanak más karok és szakok életébe.

2011. augusztus 09.

Az augusztus 12-23. között Kínában (Shenzen) rendezendő XXVI. Nyári Universiaden a Szegedi Tudományegyetem hallgatói és oktatói közül kilencen vesznek részt.

hallgato290 százalékuk ajánlaná az intézményt ismerőseinek

2011. augusztus 02.

A Szegedi Tudományegyetemen végzettek döntő többsége – minőségi diplomája, színvonalas tudása és gyakorlati tapasztalatai révén – rendkívül hamar el tud helyezkedni, s elégedett is munkaerő-piaci helyzetével. Ezt mutatják annak a vizsgálatnak az eredményei, melyet az intézmény kutatócsoportja a Diplomás Pályakövető Rendszer keretében végzett el.