2009. Május

alairas
Fotó: Kukucska András
2009. május 26.
Bajnai Gordon miniszterelnök jelenlétében került aláírásra az a szerződés, amely a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében csaknem 6,5 milliárd forintos támogatást biztosít a Szegedi Tudományegyetem infrastruktúrájának fejlesztésére.
Cimkék: HírekOktatásRektor
SZTE JATIK
2009. május 25.
Tavaszi Szél elnevezéssel rendeztek konferenciát 2009. május 21-24-én az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
Cimkék: HírekTIKEseményKonferencia
2009. május 25.

hulladek

A Hulladékból termék c. környezetvédelmi szemléletformáló kampány részeként Szegedre érkezik a Környezet és Energia Operatív Program támogatásával, a Gazdasági, Közlekedési és Energiaügyi Minisztérium, valamint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium fővédnökségével útjára indított Kiállítás. Az elmúlt 3 évben a kiállítást 30 hazai nagyvárosban, több mint 160.000 érdeklődő láthatta és megtapasztalhatta azt, hogyan válnak újra hasznos tárgyakká hétköznapi hulladékaink a szelektív hulladékgyűjtés által.

Cimkék: HírekEseményKonferenciaTIK
2009. május 24.
Négy helyet javított a tavalyi szezonhoz képest az SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az NB I/B-ben, egyetemünk együttese ugyanis ezúttal kilencedikként fejezte be a küzdelmeket. A középházi rájátszásban valamennyi meccsét megnyerte a gárda.
tik2
2009. május 22.

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Május 21-24. között 12. alkalommal rendezi meg hagyományos éves konferenciáját, melynek idei házigazdája a Szegedi Tudományegyetem.

Cimkék: Hírek
2009. május 21.
Az írásbeli és a szóbeli forduló alapján kialakult a végeredmény a IV. Grezsa Ferenc-pályázaton. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Modern Magyar Irodalmi Tanszéke egykori tanszékvezető professzorának tiszteletére hozta létre a Grezsa Ferenc-díjat.
Cimkék: BTKOktatásKultúraHírek
2009. május 19.
Szeged rendezte a Fülöp Mihály Magyar Kupa 2008/2009. évi országos vívó versenysorozatának Újonc Országos Bajnokságát a hét végén a Topolya sori csarnokban, ahol 12 csapat közel 100 tőrözője lépett a pástra. A szegedi színeket az SZTE Vívó Klub öt fiatalja képviselte.
Cimkék: HírekKultúraOktatásZMK
2009. május 17.
Radnóti Miklós születésének századik évfordulója alkalmából a Radnóti Emlékbizottság, a szegedi bölcsészkar és annak Modern Magyar Irodalmi Tanszéke május 11-én és 12-én emlékülést rendezett a bölcsészkar konferenciatermében. A konferencián a Radnóti-kutatás országosan elismert tudósai mellett fiatal kutatók is szerepeltek.
2009. május 17.
A férfiaknál a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, a nőknél az Állam- és Jogtudományi Kar gárdája nyerte meg a Szegedi Tudományegyetem kari kosárlabda-bajnokságát.
Cimkék: SportÁJTKTTIKJGYPK
2009. május 14.
Tavalyhoz képest több mint 46%-al többen jelölték meg első helyen az SZTE-t.
SZTE JATIK
2009. május 14.
A Szegedi Tudományegyetem Gazdasági és Műszaki
Főigazgatóságának intézkedési terve a A 2009. május 16-án és 17-én megrendezésre kerülő Red Bull Street Parade 2009 rendezvényre.
Bathory
2009. május 13.
A tavalyi ünnepséget követően idén már a második alkalommal emlékeztek meg az SZTE-n az 1581. évi egyetemalapításról.
2009. május 12.
Kettős győzelemmel jutott túl a Sárvár gárdáján az SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I/B középházi rájátszás második fordulójában, így a szegedi egyetemisták mérkőzhetnek a 9. helyért.
2009. május 11.
Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora május 6-7-én látogatást tett a Nagyváradi Egyetemen Prof. Dr. Véha Antal, az SZTE Mérnöki Kar dékánjával közösen.
Cimkék: HírekRektorMKKutatás
2009. május 11.
Véget ért a népszerű Szabadegyetem – Szeged sorozat III. szemesztere. Az április 29-i előadást Balog Iván, az SZTE Bölcsészettudományi Kar Szociológiai Tanszékének docense, az utolsó előadást pedig Kovács Lajos, az SZTE ÁOK Orvosi Vegytani Intézetének tudományos főmunkatársa tartotta.
2009. május 11.
Május 12-én ünnepeljük a Szegedi Tudományegyetem kora újkori eszmei-szellemi elődje, a kolozsvári akadémia megszületésének 428. évfordulóját. Az alapító Báthory István erdélyi fejdelem, lengyel király és litván nagyfejedelem kora egyik legjelentősebb európai uralkodójának számított. Róla beszélgettünk Papp Sándor történésszel.
2009. május 07.
A Szegedi Tudományegyetem 2009. május 12-én (kedden) 15 órakor rendezi meg a Báthory István emlékünnepséget, a 1581. május 12-i alapító oklevél kibocsátásának 428. évfordulója alkalmából az MTA SZAB székházában (Szeged, Somogyi B. u. 7.).
Cimkék: HírekSZAB
palyazat
2009. május 07.

Újabb 2,1 milliárd forintos K+F támogatást nyert az SZTE.

Cimkék: HírekKutatásPályázat
2009. május 07.
„Álom és valóság” címmel önálló festménykiállítása nyílt Bubla Évának a József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK), melyet május 9-ig láthatnak az érdeklődők.
radnoti
2009. május 05.
Radnóti Miklósra emlékezünk az idén: május 5-én száz éve annak, hogy a holokausztnak áldozatul esett, a legnagyobb fenyegetettségben kivételes költészetet létrehozó alkotó, a szegedi egyetem egykori hallgatója megszületett.
2009. május 04.
Az utóbbi időszak MEFOB-versenyein is nagyszerű eredményekkel hívták föl magukra a figyelmet a Szegedi Tudományegyetem hallgatói.
2009. május 04.
A szenzációs harmadik helyezést szerezte meg a férfi kosárlabda-bajnokság április 26-i U20-as országos döntőjében az SZTE-Szedeák.