2009. December

2009. december 29.
Dr. Kling István, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium államtitkára december 17-én a Parlamentben adta át a Gábor Dénes-díjat Prof. Dr. Dékány Imre akadémikus, vegyésznek. Az SZTE TTIK Kémiai Tanszékcsoport Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, a Szegedi Akadémiai Bizottság elnöke a kémiai környezetvédelem és a nanotechnológia területén végzett kiemelkedő kutatási tevékenységéért részesült elismerésben.
Cimkék: HírekTTIK
2009. december 21.
2006 óta rendezi meg az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád Megyei Csoport és az SZTE Fizikus Tanszékcsoport a nagy népszerűségnek örvendő Karácsonyi Kísérleteket, melyre kis és nagy diákokat egyaránt vártak. Az idei rendezvény, „ajándékkoncert” a „Fényes hangok, hangos fények” címet viselte, és mintegy 120 érdeklődőt vonzott az SZTE TTIK Budó-tantermébe december 17-én.
2009. december 21.

Prof. Dr. Szabó Gábor rektor december 7-én együttműködési megállapodást írt alá az egyiptomi, kairói Ain Shams University vezetőjével.

Cimkék: HírekRektor
2009. december 21.
December 16-án került sor a Szőkefalvi-Nagy Béla Érem idei ünnepélyes átadására. A kiváló matematikus nevét viselő elismerést immár tizedik alkalommal adományozták.
Cimkék: HírekTTIK
2009. december 17.

Több mint száz hallgató veheti át a felsőfokú végzettséget tanúsító okiratot 2009. december 19-én 10 órakor a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának mérnökavató-diplomaosztó ünnepségén Szegeden, a Megyeháza dísztermében. A 109 hallgató gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök, élelmiszermérnök, valamint mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök BSc végzettséget, valamint vállalkozó-menedzser mérnök főiskolai végzettséget szerzett.

jugyu-nyito-meret
2009. december 15.
A túlsúly kialakulását és ellenszerét, a mozgást kutatják Szegeden.
2009. december 13.
Fráter Márk és Dudás Gábor előadásával fejeződött be az őszi szemeszter előadás-sorozata.
Cimkék: HírekTIKSzabadegyetem
2009. december 11.
A Szegedi Tudományegyetem Kollektív Szerződés Juttatási Megállapodása 2010. évre
2009. december 11.

2009. december 17-én 17 órakor a SZTE TTIK Budó tanteremben (Szeged, Dóm tér 9. I. emelet) Karácsonyi Kísérleteket mutatnak be kis és nagy diákoknak. Az ajándék "koncert" címe: Fényes hangok, hangos fények.

tik5ev
2009. december 09.
A 2004. december 9-i nyitás óta csaknem 4,5 millió regisztrált látogatót fogadott az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központja
Cimkék: HírekTIK
2009. december 09.
Akadémiai Nívódíjjal tüntették ki 2009-ben a „Klinikai szív-elektrofiziológia és aritmológia” című átfogó, az idei esztendőben megjelent könyvet.
2009. december 09.

Béreljenek karácsonyfát az idei ünnepre, melyet, ha az ünnepek végén épségben visszahoznak, kiültetjük a Füvészkertbe, felajánljuk óvodáknak, iskoláknak, közintézményeknek.

A bérlés időpontja, helyszíne: 2009. december 18. (péntek) 9-16 óra, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Ady tér 10.) előtt.

2009. december 09.

2009. november 26-án a NAPI Gazdaság gondozásában megjelent az Innovációs Évkönyv 2009 című kiadvány.

Hallgatoi
2009. december 05.

Díjazták a Kulturális Iroda versenyeinek legjobbjait, átadták a Szent-Györgyi Albert-ösztöndíjakat, a Sófi Ösztöndíj különdíjait, az Egyetemi Tehetséggondozó Sport- és Doktorandusz-ösztöndíjakat.

2009. december 03.

A hirtelen szívhalál hazánkban az egyik leggyakoribb, a fiatalabb, aktív korosztályt is érintő halálok. A keringésmegállás folyamata az idejében, korán megkezdett újraélesztéssel visszafordítható. A kórházon kívül bekövetkező hirtelen szívhalál esetén az életmentés lehetősége annak a kezében van, aki jelen van és tud segíteni.

2009. november 30.

A Szeviép-Szeged nõi kosárlabdacsapata nagy szeretettel meghívja a Tudományegyetem dolgozóit és hallgatóit december 2-án szerdán, 18.00-kor kezdődő Euroliga mérkőzésére.