kinai_delegacio_kiemelt

Hunani delegáció látogatott a Szegedi Tudományegyetemre

2015. július 29.

Magas rangú kínai küldöttség tájékozódott 2015. július 20-án a Szegedi Tudományegyetemen.

Hunan Tartomány Politikai Tanácskozó Testületének alelnöke, Wang Xiaoqin látogatást tett a Szegedi Tudományegyetemen, ezzel viszonozva a Devecz Miklós kancellár által vezetett delegáció márciusi útját Hunan tartományban.

Kinai_delegacio_2015._julius_20
GALÉRIA

A kínai vendégek a jövőbeni együttműködések lehetőségeiről egyeztettek a Szegedi Tudományegyetem vezetőivel. A megbeszélésen részt vett Karsai Krisztina oktatási rektorhelyettes és Mohr Richárd, a Konfuciusz Intézet igazgatója.

A Szegedi Tudományegyetem képviseletében a vezetők bemutatták az eddigi, Kínával kapcsolatos eredményeket, majd eszmét cseréltek a már meglévő programok, mint például a Gateway és a Stipendium Hungaricum ösztöndíj program Hunan tartományra való kiterjesztéséről, amelynek keretein belül a jövőben több hunani hallgató érkezhet a Szegedi Tudományegyetemre.