Kezdetét vette az Alma Mater Alumni Mentorprogramjának negyedik szakasza

2015. október 06.

47 mentorálttal indult el az Alma Mater Alumni Mentorprogramjának új szakasza, melynek nyitórendezvényét október 5-én tartották az SZTE ÁJTK Társalgójában.

almamater mentorAz Alma Mater 2014 márciusában indította el Alumni Mentorprogramját, melynek keretében a jelenlegi hallgatók volt SZTE-s, már tapasztalattal rendelkező szakemberekhez jelentkezhetnek 4 hónapos mentorálási időszakra. A TÁMOP-4.1.1.C projekt keretében indult, idén pedig a TÁMOP 4.1.1.F programban folytatódott kezdeményezés minden eddiginél több résztvevőt vonzott.

A nyitórendezvényen megjelent mentorokat és mentoráltjaikat Prof. Dr. Martinek Tamás, az SZTE Közkapcsolati rektorhelyettese, Dr. Varga Péter, a Printker Office Land Zrt. vezérigazgatója, az Alma Mater Tanácsadó Testület tagja, Horváth József, mentor, a Givaudan Hungary Kft. termelésvezetője és Dr. Görög Márta, az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, SZTE Alma Mater szakmai koordinátora köszöntötte. Prof. Dr. Martinek Tamás arról is beszámolt, hogy a legelső, 2014 tavaszán indult ciklushoz képest mind a programban résztvevő cégek, mind a mentorált hallgatók száma a négyszeresére nőt. A cégek, intézmények égisze alatt tevékenykedő volt SZTE-s szakemberek mellett az egyéni mentorok száma is évről évre növekszik: idén már 13 fő fogadta a jelentkező hallgatókat.

Az SZTE Alma Mater tavasszal újabb ciklust indít, amelynek mentori helyeiről már a következő félév elejétől tájékozódhatnak az érdeklődők.

A programba ebben a ciklusban be nem került hallgatók az alábbi rendezvényeken vehetnek részt:

céglátogatások

konferenciák

online fogadóórák

nyílt napok

A programban résztvevő cégek, szervezetek:

Szegedi Ítélőtábla

Ericsson Magyarország Kft.

IB Controll

Givaudan

ContiTech Rubber Industrial Kft.

EPAM Systems Kft.

MONGUZ Információtechnológiai Kft.

Morgan Stanley

Pick Szeged Zrt. – Bonafarm Csoport

Johnson Controls

Europian-Cert doo

Egyéni mentorok:

Fischer Mónika, szabadúszó fordító, SZTE JGYPK Modern Nyelvek és Kultúrák Tanszék,

Lakatos Gabriella, fogorvos, LgspaDental

Seres Erika, szervezetfejlesztési tanácsadó, tréner, BRV

Dr. Pankotai Tibor, egyetemi adjunktus, SZTE TTIK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Tanszék

Dr. Andi Evelin, gyógyszerész, Korányi Gyógyszertár

Varga Csaba, munkaerő-közvetítő, fejvadász, tanácsadó, Job Impulse Hungary Kft.

Juhász Péter Tibor, lakossági kommunikáció vezető, Magyar Telekom Nyrt.

Pap Katalin, L1 Service Analyst, TATA Consulting Hungary

Nagy Judit, soft skill trainer, Vodafone Shared Services Budapest

Dunai Judit, Vodafone Shared Services Budapest

Kapás Ferenc, NOS Kft.