Könyvbemutató a Frankofón Egyetemi Központban

2016. április 25.

2016. április 28-án, csütörtökön 11 órakor a Szegedi Tudományegyetem Frankofón Egyetemi Központban mutatják be az Országismertető - Közép-afrikai Köztársaság című könyv francia nyelvű kiadását.

2015-ben jelent meg Balogh Andrea – Besenyő János – Miletics Péter – Vogel Dávid: Országismertető - Közép-afrikai Köztársaság c. könyvének magyar nyelvű kiadása. Tekintettel arra, hogy a mű hiánypótló jellegű, a Szegedi Tudományegyetem Frankofón Egyetemi Központja, valamint a MH Kiképzési és Doktrinális Központ Honvéd Vezérkar Tudományos Kutatóhely közös projekt keretében valósította meg a könyv francia nyelvű fordításának kiadását a „Cahiers du Centre universitaire francophone” sorozat köteteként.

A könyv bemutatóját 2016. április 28-án, csütörtökön 11 órakor tartják a Frankofón Egyetemi Központban. (Szeged, Dugonics tér 2. I. em.)

A könyvbemutatón részt vesz Prof. Dr. Trócsányi László, egyetemi tanár, igazságügyi miniszter, Vargha Tamás, Honvédelmi Minisztérium, parlamenti államtitkár, Dr. Kruzslicz Péter, SZTE CUF, adminisztrációs igazgató, Dr. Besenyő János ezredes, a MH Kiképzési és Doktrinális Központ Doktrinális Elemző Értékelő Osztály és a Honvéd Vezérkar Tudományos Kutatóhely vezetője, Dr. Vogel Dávid főhadnagy, MH KDK DEO hadműveleti tisztje, Miletics Péter, MH KDK DEO tanácsosa, Balogh Andrea, a Kutatóhely külsős kutatója, Tóth Sára, SZTE, fordító és Dr. Szász Géza, SZTE tszv. egyetemi docens, fordító.

A szervezők sok szeretettel várják a könyvbemutatóra az érdeklődőket és a sajtó képviselőit is.

Bővebb információ Dr. Kruzslicz Péter, SZTE CUF, adminisztrációs igazgatótól kérhető. (mob.: 70/3610-719, e-mail: kruzslicz@irsi.u-szeged.hu)