rektori_kiemelt_nagy

Ismét a világ legjobb egyetemei között az SZTE

2016. július 12.

Idén is felkerült a Szegedi Tudományegyetem a világ legjobb 1000 egyetemét rangsoroló Center for World University Rankings (CWUR) listára. A rangsorban a 708. az SZTE.

Hat magyar egyetem, köztük a Szegedi Tudományegyetem is felkerült a legfrissebb CWUR listára. A világ legjobb 1000 felsőoktatási intézményét felsorakoztató rangsoron – javítva korábbi 731. pozícióján – idén a 708. a szegedi egyetem. Ezzel az eredménnyel a 4. legjobb felsőoktatási intézmény Magyarországon.

A CWUR nyolc szempont alapján rangsorolja az intézményeket. A listát – többek között – az oktatás minősége, a végzett hallgatók elhelyezkedése, az oktatók kiválósága, az idézési arány, a szabadalmak és a publikációk száma alapján állították össze.

A magyar intézmények közül további 5 egyetem került a 2016-os listára: az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 488., a Semmelweis Egyetem a 631., a Debreceni Egyetem a 661., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 850., a Pécsi Tudományegyetem pedig a 877. helyen.

A teljes lista itt elérhető: CWUR 2016