kiemelt_alma_mater_mentor

Kezdetét vette az Alma Mater Alumni Mentorprogramjának hatodik szakasza

2016. október 05.

35 mentorálttal indult el az SZTE Alma Mater Alumni Mentorprogramjának új szakasza, melynek nyitórendezvényét október 4-én tartották az SZTE ÁJTK Társalgójában.

Az egyetem öregdiák szervezete két és fél éve indította el Alumni Mentorprogramját, melynek keretében a jelenlegi hallgatók az országban egyedülálló módon volt SZTE-s, már tapasztalattal rendelkező szakemberekhez jelentkezhetnek 4 hónapos mentorálási időszakra. A korábban a TÁMOP programban zajlott kezdeményezésről kijelenthetjük, hogy évről évre bővül. Ebben a tanévben már az SZTE összes karáról várták az egyetemisták jelentkezését.

A nyitórendezvényen megjelent mentorokat és mentoráltjaikat Dr. Görög Márta, az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, SZTE Alma Mater szakmai koordinátora köszöntötte, aki többek között arra hívta fel a hallgatók figyelmét, hogy az Alumni Mentorprogram arra is lehetőséget ad, hogy még az egyetemi évek alatt kipróbálhassák magukat szakterületükön, hogy megbizonyosodjanak róla, pontosan mi az, amit igazán szeretnek csinálni, amivel a következő körülbelül 40 aktív évükben legszívesebben foglalkoznának.

alma_mater_mentor

Vainel Gergely Gyula „Spider” - aki korábban Ericsson mentorként kezdte a programot - is köszöntötte a hallgatókat és a mentorokat. Az idén már a 4D Soft Számítástechnikai Kft. mentora kiemelte, szerinte a hallgató kell, hogy a „motorja” legyen a programnak, aki kezdeményezi a találkozókat, aki szakmai kérdéseivel proaktívan fordul mentorához. Beszédének másik fő mondanivalója a tökéletlenség, miszerint minden ember hibázik. Igenis merjünk hibázni, vállaljuk fel és merjünk kérdezni, hiszen ebből tanulhatunk a legtöbbet. Továbbá, a cégek szempontjából azért látja fontosnak a kezdeményezést, mert segítségével rálátnak a leendő munkavállalók kondícióira.

A mentoráltak körében az előző időszakban végzett felmérés alapján közel 50%-uk valamilyen formában folytatja a közös munkát a mentorral (álláslehetőség, szakmai gyakorlat, stb.)

Az SZTE Alma Mater tavasszal újabb ciklust indít, amelynek mentori helyeiről már a következő félév elejétől tájékozódhatnak az érdeklődők. A következő időszakban lehetőség lesz arra is, hogy a cégek friss diplomás volt SZTE-s hallgatókat is fogadjanak a mentorprogramba. Az új kezdeményezéshez egy 2014-ben végzett környezetmérnök jelentkezése adta az ötletet, akit a Givaudan Hungary Kft. nem is mentoráltként, hanem végül laboráns státuszban fogadott idén tavasztól.

A programban résztvevő cégek, szervezetek:

• Givaudan Hungary Kft.
  • Ericcson Magyarország Kft.
  • Szegedi Ítélőtábla
  • NOS Kft.
  • SZTE TTIK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Tanszék
  • Morgan Stanley
  • Pick Szeged Zrt.
  • NNG Kft.
  • 4D Soft Számítástechnikai Kft.
  • TIK: Tanulmányi és Informatikai Központ
  • European-Cert doo
  • TCS Hungary
  • Job Impulse Hungária Kft.
  • General Electric
  • Vodafone Shared Services Budapest