fotográfusképzés_nyitó

Kiállítás nyílt a végzős fotográfusok munkáiból

2018. április 10.

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar végzős fotográfus hallgatóinak fotóiból nyílt kiállítás a TIK-ben. A képeket 2018. április 21-ig az SZTE TIK nyitvatartási idejében tekinthetik meg az érdeklődők.

„Egy új kezdet” - nem hiába választották végzős hallgatóink ezt a címet fotókiállításuknak, hiszen számukra az iskola elvégzésével, az OKJ-s képzés megszerzésével új lehetőségek nyílnak meg – fogalmazott beszédében Krnács András fotográfus tanár.

Alkalmazott fotográfus képzés 2011 óta zajlik a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán. Oktatói olyan neves szakemberek, mint például Németh György fotóművész, az MTI korábbi tudósítója vagy Dömötör Mihály műtárgyfotós, a Móra Ferenc Múzeum nyugalmazott kollégája. A képzés eredményességét mutatja, hogy az SZTE JGYPK-n szerezte meg OKJ-s végzettségét Török János, a Délmagyarország fotóriportere, aki idén már harmadik díját vehette át a Magyar Sajtófotó Pályázaton. Az idei megmérettetésen természetfotó kategóriában második, társadalomábrázolásban harmadik helyet ért el.

- Hogy csak néhány nevet említsek, a képzésen végzett még Dr. Nagy Edit, aki többször volt az év természetfotósa. Jelenleg tizennegyedik a Varázslatos Magyarország ranglistáján, és itt végzett Papdi Balázs is, akinek Szegedről készült fotóit több mint 32 ezren követik a Facebookon - hallottuk Krnács Andrástól.

30530986_10216112798363641_1581247606510583808_o

A végzős hallgatókkal beszélgetve kiderült, van, aki csak hobbiként tekint a fotózásra, legtöbben azonban hivatásként űzik, mint például Balassa Teodóra. – Öt éve kezdtem el a fotózást. Otthon, Szerbiában már egészen ismert márka kötődik a nevemhez. Az OKJ-s végzettség megszerzése után céget alapítok, a célom, hogy ne csak Szerbiából és Magyarországról legyenek megrendeléseim, hanem világviszonylatban gondolkodok – fogalmazott Teodóra, aki már Ausztráliában is fotózott.

A kiállítók között szerepel még Bíró Róbert, Bihacsy Gábor, Czesznak Lilla, Fehér Zoltán, Fazekas Anikó, Szügyi Tamás, Latinyák Alex, Mándity Krisztián, Némethné Herczeg Helga, Németh Norbert, Gömöriné Kordás Gabriella, Papp Henriett, Szelepcsényi András, Tarnavölgyi Zoltán, Vadasi Roland és Varga Krisztina.

Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ földszinti kiállítási terében rendezett megnyitón közreműködött a szegedi egyetemistákból álló SunCity Brass Band.

A tárlat megtekinthető 2018. április 21-ig az SZTE TIK nyitvatartási idejében.

Képgaléria a rendezvényről.

Szöveg: Bobkó Anna