Kiemelt_BolcseszFeszt

Sokszínű és érdekes programok tömege 3 napon át – ez az SZTE BTK BölcsészFeszt

2018. április 23.

Először szervezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara a BölcsészFesztet. A 2018. április 25-től 27-ig, 3 napon át tartó programsorozat sokszínű és érdekes elfoglaltságot és kikapcsolódást kínál a tudományos előadásoktól kezdve a slam poetry versenyen át a nosztalgiabuliig.

„Tudományos előadások, felolvasóest, slam poetry verseny, előadás a csokiról, Kaliforniáról, a magyar kártyáról, beszélgetés Böszörményi Gyula bestseller szerzővel és az íróvá válás fortélyai, közös mozgás és beszélgetés szegedi élsportolókkal, karriertanácsadás, fotó- és festménytárlat, könyvkiállítás és könyvcsere, gitárzenekar, világtáncház és nosztalgiabuli – programok középiskolásoknak, egyetemistáknak, szabadegyetemistáknak, oktatóknak, hallgatóknak és minden szegedinek!” Ezzel a gazdag kínálattal hívja fesztiválozni a bölcsészet- és társadalomtudományok iránt érdeklődőket az SZTE Bölcsészettudományi Kar.

A BölcsészFeszt egybegyűjti, bemutatja a felsőoktatási év tudományos és kulturális termését, kiegészítve az SZTE BTK partnereinek programjaival. A rendezvény célja, hogy megszólítsa és programokat ajánljon az SZTE BTK, valamint az egyetem hallgatói és oktatói mellett a szegedieknek, a középiskolás és általános iskolás diákoknak is.

Az SZTE BTK BölcsészFeszt ajánlója: Bolcseszfeszt_sajto

A 3 napon át tartó programsorozat főbb elemei:

2018. április 25. (szerda) 10:00–11:00 és 13:00–13:40 óra: az SZTE BTK új akadémiai doktorainak az előadásai; 11:40–12:40 óra: az SZTE BTK újonnan habilitált oktatóinak az előadásai; 14:00–16:20 óra: az ÚNKP nyertes bölcsészek előadásai (A és B szekció); 14:00–17:00 óra: BP-karriersarok; 18:00-19:30: AudMax Esték.

2018. április 26. (csütörtök) 10:00–11:00 óra: díjátadás a középiskolai tanulmányi versenyek győzteseinek; 11:00–12:00 óra: folyosógaléria avatás, könyvbemutatók; 13:30–17:00: a Könyvmolyképző Kiadó programjai (pl. Íróiskola, találkozás Böszörményi Gyula íróval); 17:00–19:00 óra: a Kabay Fitt Test Műhely programjai; 19:00–20:30 óra: Szépirodalmi felolvasóest.

2018. április 27. (péntek) 10:00–14:40 óra: SZAB pályadíjasok előadásai; 11:00–12:00: hallgatói csoportok bemutatkozása; 14:00–18:00 óra: „És a Boldog Végzet” (pl. Slam poetry verseny, Mindenféle érdekes, Feszt gitár!); 18:00–19:00 óra: A tánc világa – a világ táncai; 19:00 órától: Azok a hetvenes évek… – Hozd magaddal az anyádat is! (nosztalgia buli).

A BölcsészFeszt programja: bolcseszfeszt_pr

A 3 napon át hívogató folyamatos programok közül is kiemelkedik a könyvcsere és –kiállítás, a fotó– és festménytárlat az SZTE BTK Bálint Sándor Program és a kutatócsoportok bemutatása.

Az SZTE BTK BölcsészFeszt programja itt is elérhető, illetve a részletes ajánló az SZTE BTK honlapjáról letölthető.

Tehát: „sokszínű és érdekes programok tömege három napon át” – ez a BölcsészFeszt! Kukkantson be Ön is a szegedi bölcsészkarra! BölcsészFesztezz Te is!