Bezár

Hírarchívum

Szegeden adott elő az ókortudomány elitje

Szegeden adott elő az ókortudomány elitje

2018. július 10.
2 perc

A Bölcsészettudományi Karon rendezték meg a XIII. Magyar Ókortudományi Konferenciát. A tudományos programon több mint 160 klasszika-filológus, ókortörténész, régész, művészettörténész, filozófus, vallástörténész és pedagógus vett részt.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Az Ókortudományi Társaság fennállásának 60. évfordulója még különlegesebbé tette a tudományág kétévente megrendezett országos seregszemléjének tizenharmadik felvonását, melynek a szegedi Bölcsészkar adhatott otthont.


Moricz_Odysseus-dramaja


Tíz év után ismét Szeged és a Bölcsészkar látta vendégül a hazai ókortudomány legfontosabb eseményét, a kétévente megrendezett Magyar Ókortudományi Konferenciát, melyen több mint 160 klasszika-filológus, ókortörténész, régész, művészettörténész, filozófus, vallástörténész és pedagógus vett részt. A 2008-as seregszemléhez hasonlóan idén is úgy döntöttek a szervezők, hogy közvetlenül a „nagy” konferencia előtt rendezik meg a fiatal ókorászokat tömörítő CHSEC szervezet hallgatói konferenciáját, ami szimbolikus jelentőséggel bír, hiszen így az utánpótlás is szerepet kaphatott a háromnapos esemény programjában.


ritook_zsigmondA Bölcsészettudományi Kar támogatásával zajló eseményt Vajda Zoltán dékánhelyettes és Ritoók Zsigmond akadémikus nyitotta meg. Ritoók beszédében nem csupán a hatvanéves Magyar Ókortudományi Társaság történetét tekintette át, hanem arra is felhívta a figyelmet, hogy a szakmán belüli összefogás fontosabb, mint korábban bármikor. A konferencia idén újdonsággal bővült, hiszen szombat délelőttre módszertani szekciókat hirdettek meg a szervezők, melyeken az ókortörténet, az antik kultúra, valamint a latin nyelv és a klasszikus irodalom (középiskolai és egyetemi) oktatásának helyzetéről, problémáiról szóló előadásokat hallgathatott meg a népes közönség.


A tudományos tanácskozásról a szervezési munka oroszlánrészét elvégző Dr. Nagyillés Jánost, a Klasszika-Filológiai és Neolatin Tanszék vezetőjét is megkérdeztük, aki szerint hatalmas megtiszteltetés, hogy az Ókortudományi Társaság a szegedi tanszékeket kérte fel a jubileumi esemény megvalósítására.


fogadas1_450x330_okortudomany

- A Bölcsészettudományi Kar dékánja minden lehető módon támogatta a több mint 160 fős konferencia létrejöttét - mondta. Hozzátette: a programot a Színház- és Filmművészeti Egyetem, valamint a k2 Színház egy-egy beavató Antigoné-előadása színesítette. A fővédnökséget Dr. Botka László, Szeged Megyei Jogú Város Polgármestere vállalta. A háromnapos rendezvény, melynek rendezési jogát kétévenként más és más, jelentős felsőoktatási képzőhely kapja meg, nagy sikerrel zárult.


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek