veradas_SZTE_archiv

A 24. SZTE Véradásra várják a segítő szándékú egyetemi polgárokat február 19-én a TIK-ben

2024. február 16.

A hagyományos SZTE Véradás következő eseményére február 19-én a TIK-be várják azokat az egyetemi polgárokat, akik szívesen segítenének másokon. A jótett természetesen nem marad jutalmazás nélkül ezúttal sem.

A rendkívül sikeres SZTE véradások sorozata folytatódik. A tavasz közeledtével ismét segíteni hívják az egyetemi polgárokat: február 19-én 9.00-16.00 között szeretettel várnak minden tapasztalt és leendő véradót a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A szervezők célja, hogy legalább 300 életet megmenthessenek a véradók segítségével.

A szokásos juttatásokkal kedveskednek a véradóknak:

• 1000 Ft étkezési utalvány
  • szénsavas vagy -mentes víz és ostyaszelet.
  • kedvezményes belépő a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdőbe

Mindenki adhat vért, aki egészségesnek érzi magát, 18-60 év között van, testsúlya 50 és 140 kiló között, illetve legutolsó tetoválását, vagy testékszerét a véradás időpontja előtt legalább fél évvel készíttette. Minden donort egyesével kivizsgál véradás előtt az orvos.

A rendezvényre lehet időpontot foglalni, de természetesen a foglalás nélküli véradókat is szeretettel várják.

Időpontfoglalás link: https://www.ovsz.hu/idopontfoglalas?ssid=03xzKzMPFKbSp_lGqXgRyEQ--

(Borítóképünk egy korábbi véradáson készült.)