20509-ozdi-mozi

Időutazás pattogatott kukoricával – egyedülálló szabadon választható kurzus indul a szegedi egyetemen

2024. február 09.

Kurzusteljesítés kényelmes moziszékben, pattogatott kukoricával? Időutazás a közel- és régmúltba korszakos filmekkel 2 kreditért a szabadon választható órák terhére? Igen, az SZTE-n ez is lehetséges!

A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Mozgóképkultúra Tanszéke egyedülálló lehetőséggel kecsegtet: az újszegedi Kárpátia Filmszínházban elsőrangú kép- és hangminőségben tekinthetők meg a magyar filmművészet remekei a Magyar Filmtörténet kurzus keretében. A vetítéseket izgalmas beszélgetések követik, melyekbe a hallgatók is bekapcsolódhatnak. S a beszélgetéseknek az órák után sem kell véget érniük: a mozi retró büféjében a Kárpátia Borház a Kárpát-medence történelmi borvidékeinek nedűiből nyújt ízelítőt, finoman szólva is hallgatóbarát árakon. Szerezz olyan élményeket egyetemi képzésed során, melyekre évekkel a diplomaszerzés után is érdemes lesz visszaemlékezni: csatlakozz Te is a Magyar Filmtörténet (XA0021-HuFilmT) kurzus hallgatóihoz!

A 2023/2024. tavaszi tanévében az alábbi 7 filmet vetítik:

1. Megáll az idő – február 21.

2. Csinibaba – február 28.

3. Mephisto – március 13.

4. Az ötödik pecsét – április 3.

5. A gyáva – április 10.

6. Szerelem első vérig – április 24.

7. Csapd le csacsi – május 8.