Trogmayer Ottó búcsúztatása

2015. június 11.

Trogmayer Ottó, a szegedi egyetem régész hallgatóit oktató legendás múzeum igazgató hamvasztás utáni búcsúztatását 2015. június 15-én, hétfőn, 13 órakor a szegedi Móra Ferenc Múzeum Dísztermében tartják. Ezt követően 15 órakor a Belvárosi temető Díszsírhely Parcellájában helyezik örök nyugalomra Szeged város Díszpolgárának hamvait.

Prof. Dr. Trogmayer Ottó régész, a Móra Ferenc Múzeum nyugalmazott igazgatója, Szeged város Díszpolgára 2015. május 28-án, életének 81. évében elhunyt. Hamvasztás utáni búcsúztatására 2015. június 15-én, hétfőn, 13 órakor a szegedi Móra Ferenc Múzeum Dísztermében kerül sor, majd 15 órakor a Belvárosi temető Díszsírhely Parcellájában helyezik el hamvait.

TrogmayerOttoGyaszjelentes

Trogmayer Ottó régészeti munkásságát 1979-ben Móra Ferenc-díjjal, 1994-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjével, 1996-ban Széchenyi-díjjal, 1997-ben Magyar Örökség díjjal és a Szegedért Alapítvány fődíjával, 1998-ban Tömörkény-díjjal ismerték el. Kitüntették a Magyar Köztársaság aranykoszorúval díszített Csillagrendjével és 2014-ben Szeged város díszpolgárává választotta. 1965-tól óraadó a szegedi egyetemen, 1969-től címzetes egyetemi docens, majd 1989-től az önállósult régészeti tanszék vezetője (1998-ig). Tanítványai ma már az ország majd minden múzeumában megtalálhatóak, többen az egyetemi oktatásban is utódai.

Korábban írtuk:

Elhunyt Trogmayer Ottó régész, egyetemi oktató, legendás múzeumigazgató